شرط دفاع از رساله دكتری در دانشگاه پیام نور

شرط دفاع از رساله دكتری در دانشگاه پیام نور

راستابلاگ: معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور با اشاره به رای دیوان عدالت اداری درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری، توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ یام نور اظهار داشت: خبری در خصوص حذف شرط چاپ مقاله برای دفاع از رساله دکتری از طرف دیوان عدالت اداری منتشر گردید که واکنش های زیادی را در رسانه های جمعی و فضای مجازی به دنبال داشت. برخی دانشجویان دکتری با انتشار این خبر گمان کردند که دیگر نیازی به نگارش مقاله برای دفاع ندارند، اما در حقیقت بنا بر رای دیوان عدالت اداری، دانشجویان دکترا دیگر نیازی ندارند برای دفاع از رساله خود حتما منتظر چاپ مقالات شان در نشریات علمی- پژوهشی و یا معتبر بین المللی بمانند و ارائه گواهی پذیرش مقاله در نشریه داخلی و یا بر خط in press خارجی برای مجاز شدن دانشجوی دوره دکترا جهت دفاع از پایان نامه خود کفایت می کند.

دکتر محمدعلی کریمی با عنوان اینکه این خبر هیچ نوع تغییری در خط و مشی جاری دانشگاه پیام نور ایجاد نکرده است، اظهار نمود: دانشگاه پیام نور قریب به دو سال قبل با تصویب مراجع ذیصلاح شرط دفاع از رساله های دکتری دانشجویان در این دانشگاه را نامه پذیرش مورد تایید سردبیر نشریات علمی پژوهشی داخل و یا ارائه مقاله برخط in press در نشریات معتبر خارجی ISI اعلام نموده است.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی با اشاره به اظهارات اخیر معاون پژوهشی وزارت علوم اظهار داشت: در بخشنامه ها ذکر شده است که دانشجو باید حداقل یک مقاله چاپ شده قبل از دفاع از رساله داشته باشد و دانشگاه پیام نور نیز مانند خیلی از دانشگاه های دیگر گواهی پذیرش مقاله در نشریات را می پذیرد و تغییری در این روند ایجاد نمی گردد.


منبع:

1399/10/23
20:33:02
0.0 / 5
1184
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲