معاون گردشگری:

كوتاهی در پرداخت وام كرونا پذیرفته نیست

كوتاهی در پرداخت وام كرونا پذیرفته نیست

معاون گردشگری ضمن اشاره به اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پشتیبانی از صنعت توریسم و معرفی ۲۰ هزار متقاضی به سامانه کارا و بانک ها، تصریح کرد: اهمال کاری و کوتاهی در پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا پذیرفته شده نیست.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری برای افزایش آگاهی و اطلاع بخشی در جهت روند عرضه تسهیلات به بنگاه های صدمه دیده از کرونا در صنعت توریسم و هم به منظور صدمه شناسی، رفع مشکلات و عرضه اطلاعات لازم درباره نحوه تسهیلات پرداختی، از راه ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
معاون گردشگری ضمن اشاره به تمدید مدت زمان تعیین شده تا آخر دیماه برای ثبت نام و دریافت تسهیلات حوزه گردشگری، اظهار نمود: بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت توریسم کشور در نظر گرفته شده است که بهره مندی از این امکان در چارچوب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: تابحال لیست بیشتر از ۲۰ هزار متقاضی واجد شرایط دریافت وام از جانب معاونت گردشگری به سامانه کارا معرفی شده است؛ بنابراین این روند در استان هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند، نشان از فعالیت هر چه بیشتر و تلاش ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها دارد.
تیموری با بیان اینکه در شرایط کنونی همه تلاش ما این است ضمن پشتیبانی از کسب و کارهای گردشگری، مانع از تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شویم، اظهار داشت: برخی کوتاهی ها و عدم همکاریهای گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه گیری به شمار می آید؛ چون که دستورات اجرایی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از جانب بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ و از جانب بانکهای عامل در اختیار استان های کشور قرار گرفته است.
معاون گردشگری تصریح کرد: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان صدمه دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده شود تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده به منظور بهره مندی از این امکان نهایت استفاده گردد.
او ضمن اشاره به اینکه بحران کرونا تابحال بیشترین خسارت را به صنعت توریسم کشور وارد کرده است، از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و تلاش هرچه بیشتر در جهت افزایش تعامل فرابخشی، فراهم کردن بستر عملیاتی لازم برای محقق شدن آئین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی، تلاش به منظور بهره مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و پشتیبانی از فعالان صنعت توریسم کشور را به کار بندند.
وی وبینار برگزار شده را بگونه ای تبادل تجربیات میان استان های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت این تسهیلات عنوان نمود و نتیجه آنرا آگاهی بخشی، تسهیل و شتاب در این حوزه اعلام نمود.
تیموری بیان نمود: مجموعه فعالیتهای ادارات کل استانی در چارچوب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه گری می تواند به نبض حیات صنعت توریسم کشور قوت بخشد.1399/10/19
22:55:31
0.0 / 5
1106
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , صنایع , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳