چاپ تازه در جستجوی زمان از دست رفته

چاپ تازه در جستجوی زمان از دست رفته

چاپ تازه رمان هفت جلدی «در جستجوی زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست با ترجمه مهدی سحابی راهی بازار شده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، این کتاب هفت جلدی در ۴۲۴۰ صفحه و با قیمت ۶۸۰هزار تومان در نشر مرکز انتشار یافته است.
«طرف خانه سوان»، «در سایه دوشیزگان شکوفا»، «طرف گرمانت»، «سدوم و عموره»، «اسیر»، «گریخته» و «زمان بازیافته» کتاب های این مجموعه هستند.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «در جستجوی زمان از دست رفته» عنوان رمانی هفت جلدی از نویسنده فرانسوی، مارسل پروست است. نویسنده این رمان را در سالهای ۱۹۰۸ تا ۱۹۲۲ نوشت و از سال ۱۹۱۳ تا ۱۹۲۷ منتشر نمود. سه جلد آخر این رمان بعد از مرگ او منتشر گردید. این اثر توسط مهدی سحابی به فارسی برگردانده شده است.
پروست بر اثر بیماری از مردم کناره گرفت و در تنهایی به جستجوی زندگی گذشته مشغول شد. او می خواست عمق حافظه خودرا بکاود، بدین جهت تمام وجود خودرا در این سفر اکتشافی به کار گرفت.
این رمان چندان به تشریحِ کلاسیکِ یک «داستان» نمی پردازد، بلکه از ورایِ داستانِ اصلی یک تحلیلِ عمیقِ ادبی، هنری، فلسفی و اجتماعیِ از جامعه‎ اواخر قرن ۱۹ فرانسه به دست می دهد. همین طور نحوه استفاده مارسل پروست از زبانِ فرانسه و جمله سازی او که شکلی بدیع و نو در ادبیات فرانسه بود آنرا به کلی از سایر آثارِ ادبی هم زمانش متمایز می کند.
گذشته از خطوط کلی داستانی که این کتاب ها را به هم می پیوندد، هر کدام از هفت کتاب از بسیاری دیدگاه ها در خود کامل و مستقل اند. در حقیقت آن چه داستان نامیده می شود تنها رشته ای است برای به هم پیوستن لحظه هایی که هر کدام به تنهایی از مکان ها و شخصیت های اصلی کتاب اند، کتابی سترگ که بس بیش از آن که توصیف کننده حالت های بیرونی باشد ژرفای درونی را می پوید و می کاود. از همین روست که اغلب درباره این اثر گفته می شود که می توان آنرا از هر صفحه ای که باشد شروع کرد و یا گه گاه چند صفحه ای از هر کجای آنرا خواند و از ژرفا و گستره اندیشه نویسنده و ظرافت و حساسیت هنرش که جستجو را یکی از بزرگ ترین آثار ادبیات معاصر جهان می کند لذت برد.1399/10/18
23:59:36
0.0 / 5
1057
تگهای خبر: زندگی , سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳