تصویب آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوكاتالیستی نانوذرات

تصویب آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوكاتالیستی نانوذرات

راستابلاگ: استاندارد «فناوری نانو - فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات برای اکسایش NADH - روش آزمون» تصویب و آماده انتشار شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از ستاد توسعه نانو، منبع مورد استفاده برای تدوین استاندارد ملی «فناوری نانو – فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات برای اکسایش NADH – روش آزمون»، استاندارد ISO ۲۰۸۱۴ است که در سال ۲۰۱۹ توسط سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) انتشار یافته که با حمایت گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو و با مشارکت متخصصانی از دانشگاه‌ ا و پژوهشگاه های کشور در حوزه های مواد و فیزیک و کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو تدوین شد.
کارهای فوتوکاتالیستی مقیاسی از ظرفیت یک ماده برای ایجاد واکنش نورشیمیایی در وضعیت تعریف شده است. با گسترش کاربرد نانومواد در صنایع گوناگون، یکی از ملاحظات پیش رو اثرات احتمالی آنها بر سلامت انسان و محیط زیست به سبب افزایش واکنش های شیمیایی زیان بخش در حضور نور (طبیعی و یا مصنوعی) است.
این استاندارد، روش اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات معلق در محیط آبی در وضعیت کار اندام شناختی (فیزیولوژیکی) است و به وسیله اندازه گیری اکسایش القائی فرابنفش نیکوتین آدنین دی نوکلوئتید هیدرات (NADH) انجام می شود. این روش اندازه گیری برای ارزیابی پتانسیل سمیت نوری نانومواد درنظر گرفته می شود و برای انبوهه ها و کلوخه ها نیز کاربرد دارد.
استاندارد «فناوری نانو – فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات برای اکسایش NADH – روش آزمون» در سومین اجلاسیه کمیته ملی استانداردهای فناوری به تصویب رسید.
منبع:

1399/10/16
11:48:49
0.0 / 5
1222
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱