فراخوان جشنواره كتاب سال دانشجویی

فراخوان جشنواره كتاب سال دانشجویی

راستابلاگ: فراخوان بیست وهشتمین جشنواره ملی «کتاب سال دانشجویی» اعلام گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ آثار خویش را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال نمایند.
بر طبق این فراخوان، دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و ۳ می توانند آثار خویش را به تعداد نامحدود و برپایه شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و دو بخش ویژه و بین الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
بر این اساس، همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشرشده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب از آغاز سال ۹۸ تا آخر ۹۹، ثبت نام اینترنتی، ارسال دو جلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، همچون شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.
همینطور دانش آموختگانی که حداکثر دو سال بعد از فارغ التحصیلی کتاب خویش را در بازه زمانی مورد اشاره (۹۸-۹۹) به چاپ رسانده اند هم می توانند در جشنواره شرکت نمایند.
کتاب های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره هم باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.
آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیشتر از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفا یک جایزه تعلق خواهد گرفت.
بر طبق این فراخوان، ناشران هم می توانند آثار دانشجویی خویش را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره «کتاب سال دانشجویی» ارسال نمایند. در مراسم پایانی جشنواره از ناشرانی که اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته و بر مبنای ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در جشنواره داشته ­اند، تجلیل خواهد شد.
بخش ویژه بیست وهشتمین جشنواره ملی «کتاب سال دانشجویی» به موضوعات «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی»، «تاریخ شفاهی»، «اخلاق حرفه ای»، «مطالعات نشر»، «کتاب و کتابخوانی» و «علوم انسانی اسلامی» اختصاص دارد.
در این دوره برای اولین بار بخش بین الملل به جشنواره اضافه شده است که این بخش به دانشجویان خارجی که در مبحث ایران کتاب نوشته اند، اختصاص پیدا کرده است. مبحث ایران زیرموضوعاتی مانند ایران شناسی، گردشگری، دین، سنن و آداب، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و... را در برمی گیرد.
این جشنواره هر سال همزمان با «هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران» و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و پشتیبانی از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت روحیه تتبع و پژوهش دانشجویان برگزار می گردد.
بنا بر اعلام، علاقه مندان می توانند بعد از ثبت نام از راه سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، صندوق پستی: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۵۲۷۲۷ تماس بگیرند.
منبع:

1399/10/01
14:16:31
5.0 / 5
1018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲