ابراز امیدواری برای به ثمر رسیدن مركز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی تا اختتام دولت

ابراز امیدواری برای به ثمر رسیدن مركز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی تا اختتام دولت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در بازدید سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از پروسه توسعه مرکز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی مرکز شهید مطهری، ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه ملی با محوریت سلول درمانی بیماریها و تولید محصولات کاربردی در حوزه مهندسی بافت و سلول های بنیادی؛ ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا اختتام دولت به ثمر برسد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر فرید نجفی در بازدیدی از پروسه توسعه مرکز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی مرکز شهید مطهری، حمایت خودرا برای تکمیل این پروژه اعلام نمود و اضافه کرد: این مرکز از جهت استقرار اتاق تمیز و بخش های آزمایشگاهی در یک بیمارستان آموزشی و ایجاد بخش های بالینی جهت استفاده مستقیم از محصولات فناورانه در درمان بیماران (در قالب کارآزمایی های بالینی) مرکزی منحصر به فرد در حوزه فناوری بشمار می رود و دانشگاه‌ لوم پزشکی ایران در این راستا پیشرو است.
وی اشاره کرد: سرمایه گذاری در حیطه فناورانه باید در جایی صورت گیرد که قابلیت راندمان داشته باشد.
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، تامین سرمایه، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را در این پروژه ملی مهم دانست و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت متخصصین برای تکمیل و توسعه این پروسه حائز اهمیت می باشد تا هرچه زودتر این مرکز مورد بهره برداری قرار گیرد.
نجفی اشاره کرد: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، حمایت خودرا در اجرای پروژه، دریافت مجوز ها و مشارکت در تامین تجهیزات تا حد امکانات وزارت بهداشت اعلام می دارد.
تدوین برنامه عملیاتی، تنظیم تفاهم نامه و تعیین تکالیف حوزه های مختلف از دیگر موارد مطرح شده توسط معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بود.
در ادامه ی این بازدید، دکتر جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه ملی با محوریت سلول درمانی بیماریها و تولید محصولات کاربردی در حوزه مهندسی بافت و سلول های بنیادی؛ ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا اختتام دولت به ثمر برسد.
در این بازدید دکتر مسعود اعتمادیان، به نیابت از موسسه محب حضور داشت و ضمن ارائه توضیحات در مورد سابقه موفق این موسسه در به اجرا درآوردن ایده های نوآورانه بیان کرد که این موسسه در صورت اطمینان از عزم جدی برای بهره برداری مرکز طب بازساختی و سلول های بنیادی که درمان های جدید را به دست بیماران نیازمند برساند، از این پروژه حمایت خواهدنمود.

دکتر سید عباس متولیان؛ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این بازدید بیان کرد: حوزه طب بازساختی یکی از فعال ترین شاخه های در حال پیشرفت پزشکی است و در ده سال آینده درمان های مبتنی بر این فناوری ها، پزشکی را متحول خواهدنمود.
وی اشاره کرد: برای اطمینان از دسترسی مردم به این فناوری ها در آینده وجود مراکزی مانند این مرکز که بتوانند تحقیق، فناوری و خدمت را به هم پیوند دهند، لازم است.
در این بازدید قرار شد روند ادامه تکمیل این پروژه با حمایت های دانشگاه، وزارت بهداشت و موسسه محب؛ طی تفاهم نامه مشترکی تنظیم شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از سال قبل در پشتیبانی از بخش فناورانه این پروژه شامل ایجاد شتاب دهنده تخصصی طب بازساختی و پروژه های فناورانه و تولید محصولات دانش بنیان مشارکت داشته است که روند آن طبق تفاهم نامه منعقدشده در حال اجراست.
1399/09/14
20:47:39
5.0 / 5
10944
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱