جایزه جشنواره توكیو به كمدی ژاپنی رسید

جایزه جشنواره توكیو به كمدی ژاپنی رسید

به گزارش راستابلاگ فیلم «جلویم را بگیر» موفق به كسب جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره توكیو 2020 شد كه تنها جایزه این دوره از این رویداد سینمایی است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم توکیو امسال با شرایط ویژه تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا انجام شد و در نهایت کمدی ژاپنی «جلویم را بگیر» به نویسندگی و کارگردانی «آکیکو اوکو» بعنوان بهترین فیلم از نگاه مخاطبان این رویداد سینمایی برگزیده شد.
امسال باتوجه به چالش های به وجود آمده در پروازهای بین المللی همزمان با بحران جهانی کرونا، جشنواره فیلم توکیو تمامی بخش های رقابتی خودرا حذف کرده و بخش جدیدی به نام «Tokyo Premiere ۲۰۲۰» به وجود آورده که تلفیقی از بخش های رقابتی بین المللی، آینده آسیا و سینمای ژاپن خواهد بود و شامل نمایش ۳۰ فیلم بین المللی از کارگردان کهنه کار و نوظهور سینمای جهان بود.
همین طور بجای هیات داوران، جشنواره فیلم توکیو امسال تنها یک جایزه به انتخاب مخاطبان به فیلم های حاضر در جشنواره اختصاص داد.
سینمای ایران با چهار فیلم در جشنواره توکیو ۲۰۲۰ حضور داشت، فیلم «مجبوریم» تازه ترین ساخته رضا درمیشیان و «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده دو نماینده سینمای ایران در بخش «Tokyo Premiere ۲۰۲۰» جشنواره توکیو بودند که نخستین نمایش جهانی خودرا در این رویداد سینمایی تجربه کردند.
فیلم «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی که در نخستین حضور بین المللی خود توانست جایزه بهترین فیلم بخش افق های هفتاد و هفتمین جشنواره ونیز را کسب کند به همراه فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول اُف برنده جایزه خرس طلای بهترین فیلم جشنواره برلین ۲۰۲۰ هم در بخش «تمرکز جهانی» جشنواره فیلم توکیو به روی پرده رفتند.
سی و سومین جشنواره فیلم توکیو از تاریخ ۳۱ اکتبر تا ۹ نوامبر (۱۰ تا ۱۹ آبان) در ژاپن انجام شد.

منبع:

1399/08/19
15:13:05
5.0 / 5
1631
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱