عاقلانه با خدا معامله كردم

عاقلانه با خدا معامله كردم

راستابلاگ: روز گذشته كه پیكر هفت شهید از غیورمردان حماسه خان طومان به اسامی رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی فر، زكریا شیری، مهدی نظری و مجید سلمانیان در حال طواف حرم امام رضا (ع) بودند، خبر رسید كه پیكر شهید محمود زادمهر هم از جمع همین حماسه سازان شناسایی شد. با مادر شهید تماس گرفتیم تا برای ما از فرزند شهیدش بگوید.به گزارش راستابلاگ به نقل از روزنامه «جوان»، عقیله ملازاده، مادر شهید زادمهر می گوید: من چهار پسر داشتم که محمود نخستین فرزند خانواده و پاسدار بود. او آخرین بار در ۱۴ فروردین ماه سال ۹۵ به سوریه اعزام و ۱۶ اردیبهشت همان سال مصادف با روز مبعث پیامبر (ص) خبر شهادتش به ما رسید اما پیکرش در منطقه ماند.

مادر شهید می افزاید: خودم همچون تشویق کنندگان پسرم برای حضور در جبهه مقاومت و دفاع از حرم دوده بودم. خبر شهادتش را هم از رسانه ها شنیدم.

وی در مورد آمادگی شنیدن خبر شهادت فرزندش می گوید: هر کسی که در منطقه جنگی حضور پیدا می کند، خانواده اش آمادگی شنیدن خبر شهادت او را دارند. من هم چون می دانستم محمود کجا و در چه موقعیتی است و چه می کند، آمادگی شنیدن خبر شهادتش را داشتم.

این مادر شهید درباره چشم انتظاری چهار ساله برای بازگشت پیکر فرزندش می گوید: چشم انتظار نبودم که بگویم پیکر محمود کی می آید و کی نمی آید، نه! معامله با خدا چشم انتظاری ندارد. من در مقابل آنچه در راه خدا داده بودم چشم انتظار نماندم.

این مادر شهید، ولایت مداری را از برجسته ترین شاخصه های اخلاقی فرزند شهیدش می داند و می گوید: برای محمود، تبعیت از ولی فقیه بسیار اهمیت داشت. حتی در وصیت نامه اش خطاب به من، برادرهایش و نیز به همسر و فرزندانش و مردم عزیز اینگونه سفارش کرده است که در دفاع از اصل ولایت فقیه آنقدر کوشا باشید که کسی به خودش اجازه ندهد درباره این جایگاه رفیع زبان درازی کند.

این مادر شهید در مورد حس و حالش پس از شنیدن شناسایی پیکر پسرش می گوید: شهادت محمود مسلم بود و احتمال بازگشت پیکرش همیشه وجود داشت. در مورد شهید ما چهار سال طول کشید اما گاهی در مورد شهدای دفاع مقدس بیش از ۳۰ سال طول کشیده است. عقل و شرع به ما می گوید در مقابل امر خداوند تسلیم باشیم. دیگران از احساس ما سؤال می کنند و من از عقل صحبت به میان می آورم که تسلیم امر الهی بودیم و هستیم.

منبع:

1399/07/22
13:19:32
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: روزنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳