توسط یكی از شركتهای دانش بنیان صورت گرفت

ارائه طرح سیستم گزارش دهی پرونده الكترونیك پزشكی بیمار در دوران كرونا

ارائه طرح سیستم گزارش دهی پرونده الكترونیك پزشكی بیمار در دوران كرونا

راستابلاگ: مدیر عامل یكی از شركتهای دانش بنیان دانشگاه علوم پزشكی ایران از ارائه طرح سیستم گزارش دهی پرونده الكترونیك پزشكی بیمار و اپلیكیشن موبایل در دوران كرونا توسط این شركت آگاهی داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، مهندس محمد فرجادیان درباب نوع فعایت این شرکت عنوان کرد: شرکت ما یکی از شرکتهای فناور دانش بنیان صنعتی در حوزه نرم افزار مستقر در مرکز رشد دانشگاه‌ لوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایران در سال ۱۳۸۷ تاسیس شده است. این شرکت طی سالیان متمادی فعالیت خودرا در حوزه نرم افزاری، با بهره گیری از آخرین تکنولوژی و دستاوردهای روز دنیا ازجمله تکنولوژی هوش مصنوعی، کارهای چشم گیری در حوزه پزشکی انجام داده است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: باتوجه به اهمیت و نقش تحقیق و توسعه در روند گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، واحد تحقیق و توسعه در امتداد پیشبرد اهداف علمی و با هدف گسترش و انجام کارهای مبتنی بر تحقیق و توسعه در رابطه با فناوری های مورد استفاده، ابزارها، متدولوژیها و محصولات از نقطه نظر اجرا و کاربرد آغاز به فعالیت کرد.
وی با بیان این که استراتژی های شرکت ما شامل برنامه ریزی، سازماندهی و اجرای پروژه های تحقیقاتی، آزمایشی و نمونه سازی در امتداد طرح های تجاری است، اظهار نمود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز هر چه بیشتر جامعه برای استفاده از تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات به ویژه در حوزه پزشکی و آموزش، شرکت دانش بنیان ما با تلاش تیم برنامه نویسی و فنی مجموعه مبادرت به تولید و یا ارتقاء محصولات خود کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که از طرح های انجام شده در زمان بحران کرونا می توان به "سیستم گزارش دهی پرونده الکترونیک پزشکی بیمار(EMR) مبتنی بر Cloud" و اپلیکیشن موبایل اشاره و اشاره کرد: سیستم گزارش دهی پرونده الکترونیک پزشکی بیمار(EMR) مبتنی بر Cloud به صورت آنلاین به پزشکان و مراکز درمانی این امکان را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن بیماران را ویزیت کنند و بیمار و مراکز درمانی در هر نقطه جغرافیایی باشند بتوانند به پرونده الکترونیک پزشکی بیمار دسترسی داشته باشند.

فرجادیان افزود: اپلیکیشن موبایل طراحی شده توسط ما نخستین شبکه اجتماعی آموزش آنلاین است که به مدرسان و کاربران این امکان را می دهد که در بستری خلاق، حرفه ای و امن فعالیت کنند و بتوانند ارتباط دوسویه وتنگاتنگی داشته باشند.

وی اشاره کرد: باتوجه به تازه پیوستن این شرکت فناور دانش بنیان به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایران و با سرلوحه قراردادن شعار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایران در خصوص "در مسیر حرکت به دانشگاه نسل سوم" این مجموعه تمام تلاش فنی و تجاری خودرا در جهت امکان پذیر شدن این هدف والا جهت اجرائی شدن آن می کند و امید است دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرکت های دانش بنیان را در راه ارتقای توانمندی های تجاری، فنی و تحقق اهداف حمایت کند.

برمبنای اعلام دانشگاه علموم پزشکی ایران، فرجادیان با اشاره به نرم افزارهای تولید شده این شرکت در حوزه های پزشکی و مدیریتی، اظهار داشت: نرم افزار تصویربرداری و گزارشات آندوسکوپی و کولونوسکپی، نرم افزار تصویربرداری و گزارشات Ercp، نرم افزار تصویربرداری و گزارشات Endosonography، سیستم آرشیو تصاویر پزشکی PACS & RIS، سیستم Dicom CD Maker جهت اتصال به دستگاه های تصویربرداری پزشکی و رایت CD، نرم افزار تصویربرداری و گزارشات Bronchoscopy و نرم افزار تصویربرداری و گزارشات آرتروسکوپی همچون نرم افزارهای حوزه پزشکی و اتوماسیون بازرسی،
و اتوماسیون مبنا همچون نرم افزارهای حوزه مدیریتی هستند.
منبع:

1399/07/15
23:54:43
5.0 / 5
1445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱