پیام های كه برای درگذشت عباس جوانمرد مخابره می شود

پهلوان اكبر تئاتر هیچگاه نمی میرد

پهلوان اكبر تئاتر هیچگاه نمی میرد

به گزارش راستابلاگ به دنبال درگذشت عباس جوانمرد؛ دبیر جشنواره تئاتر فجر، مدیر اداره هنرهای نمایشی و مدیر موسسه پیشكسوت های هنرمند در پیام های جداگانه ای درگذشت این هنرمند عرصه تئاتر را تسلیت گفتند.


طبق پیگیری های ایسنا، زمان خاکسپاری عباس جوانمرد هنوز معلوم نیست و او که در تورنتو کانادا از دنیا رفته است، پیشبینی می شود در همان کشور به خاک سپرده شود.
در ادامه مروری داریم بر پیام های تسلیتی که برای درگذشت این هنرمند مخابره شده است:
حسین مسافرآستانه دبیر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
پیام مسافرآستانه چنین است: «بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در بین جوانان، ریشه در گذشته ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو شروع به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز هنر تئاتر یک تکیه گاه اصیل تاریخی داشته باشد. امروز که این بزرگان هنر یک به یک می روند افسوس و دریغ ما از بهره مندی بیشتر از ایشان هم عمیق تر می شود.
افسوس از فقدان استاد «عباس جوانمرد» که یگانه، خالص و صاحب اندیشه بود. حضور نوبت به نوبت ایشان در ایران فرصت و غنیمت بود که آقای جوانمرد به عشق با جوانان همراه می شد و حتی در آخرین حضورش در ایران و با وجود دشواری رفت وآمد باز به تماشای آثار آنان می نشست و صمیمانه با نسلی دیگر به گفتگو می پرداخت. نسلی که آنها هم خویش را وامدار انسان های اصیل می دانستند و فزون تر احترام می کردند.
در آخر سخنی نمی ماند جز دریغ و تسلیت. تسلیت به بانوی هنرمند سرکارخانم «نصرت پرتوی»، تسلیت به فرزندان عزیز ایشان و تسلیت به همه دوستداران و هنرمندان ایران زمین. مآمنی امن در نزد پروردگار رحمان و رئوف برای این هنرمند عزیز و سفرکرده خواهانم.»


پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است:

«آن که صحنه «مأوای همیشگی اش» بود و آن چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی اش در بین مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید.
عباس جوانمرد صحنه را جایی می خواند که «زندگی را باردیگر به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» و بنیانگذار سازمان تئاترهای تلویزیونی که صحنه کنونی تئاتر ایران بالندگی و رشد خویش را وامدار اوست.
او یکی از کسانی بود که در شکل گیری تماشاخانه اصیل سنگلج نقشی مهم داشت و آثاری را روی صحنه برد که همه، فرصتی بود برای آموختنِ یک جمع که خود بالندگی گروه را عرصه تجربه و رشد تئاتر می دید.
فقدان این هنرمند، پژوهشگر و مدرس کهنه کار را به خانواده محترم ایشان، شاگردان، دوستداران و علاقه مندانش تسلیت می گویم.»

تسلیت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به دنبال درگذشت استاد عباس جوانمرد
سید محمد طباطبائی حسینی (مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت) در پیامی درگذشت استاد عباس جوانمرد، هنرمند تئاتر و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت را تسلیت گفت.
متن پیام مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به این شرح است:
خبر درگذشت استاد عباس جوانمرد غمی مضاعف بر غم های این روزها بود؛ خبری نابهنگام و ناگهانی. استاد جوانمرد همواره در عرصه تئاتر درخشید؛ از آغاز تا آخر. وی در ۳۰ سالگی با تاسیس گروه تئاتر ملی جریانی اثرگذار و ماندگار را در تئاتر ایران بنا نهاد و هنوز و همیشه نام و یاد او با این یادگار ماندگار گره خورده است. استاد عباس جوانمرد در تمام سال هایی که حتی خارج از کشور سکونت داشت با تئاتر ایران و هنرمندان تئاتر در ارتباط بود. نسل های جدید تئاتر باآنکه از اجراهای صحنه ای او بی بهره ماندند اما او هیچ وقت ارتباطش را با جوان های عرصه تئاتر قطع و دانش خویش را از آنها دریغ نکرد. استاد عباس جوانمرد یا همان "پهلوان اکبر" تئاتر هیچگاه نمی میرد چون که او زنده و جاودان به آثار و خاطراتش است. لبخندش برای اهالی تئاتر ماندگار است تا همیشه. اینجانب ضمن تسلیت و ابراز همدردی با اهالی هنر و هنرمندان تئاتر و خانواده ایشان و عرض تسلیت به هنرمندان پیشکسوت و پیشگام تئاتر برای زنده یاد استاد عباس جوانمرد مغفرت الهی خواستارم.
عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران بامداد روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.1399/07/08
13:38:02
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳