كشف و معرفی سه گونه فسیل بی مهره در ایران

كشف و معرفی سه گونه فسیل بی مهره در ایران

راستابلاگ: در تحقیقات مشترك فسیل شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه هامبورگ آلمان، سه گونه فسیل بی مهره كشف و معرفی گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سه گونه فسیل بریوزوئری جدید به سن کربونیفر بالایی در تحقیقات مشترک فسیل شناسی در ایران مرکزی (بلوک پشت بادام، ناحیه کلمرد در غرب طبس) توسط دکتر "محمد نبی گرگیج"، دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه‌ یستان و بلوچستان و با همکاری پروفسور "آندرج ارنست"، عضو انستیتو زمین شناسی دانشگاه هامبورگ آلمان، برای نخستین بار در جهان معرفی گردید.
در این مطالعه گونه های Dyscritella multiporataو Dyscritella kalmardensis متعلق به ترپوستوم ها و گونه Rhombopora aryani متعلق به کریپتوستوم ها در سازند جدید سیلیسی کلاستیک ایماق کشف و مورد شناسایی قرارگرفت.
به نقل از دانشگاه سیستان وبلوچستان، مقاله بریوزوئرهای کربونیفر ایران و هولوتایپ گونه های جدید کشف شده با سن کربونیفر بالایی (پنسیلوانین) باشماره های USBI 2218-1-2-3 به نام دانشگاه سیستان و بلوچستان در مجله PaläontologischeZeitschrift (PalZ) ژورنال تخصصی و رسمی انجمن فسیل شناسی آلمان در سال ۲۰۲۰ توسط انتشارات Springer به چاپ رسیده است.
منبع:

1399/06/30
22:05:01
5.0 / 5
1511
تگهای خبر: تخصصی , دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱