واكسن كرونای چینی ها برای افراد مسن ایمن است

واكسن كرونای چینی ها برای افراد مسن ایمن است

واكسن توسعه داده شده برای كرونا ویروس توسط شركت داروسازی چینی ˮسینوواكˮ(Sinovac) برای افراد مسن ایمن اعلام شده است اما عملكرد آن بر روی این افراد كمی ضعیف تر است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، شرکت داروسازی "سینوواک بایوتک"(Sinovac Biotech) اظهار داشت که طبق نتایج آزمایش اولیه تا میانی بنظر می رسد واکسن کرونا ویروس آنها برای افراد مسن ایمن است و این در حالیست که پاسخ های ایمنی افراد مسنی که واکسن را دریافت کرده بودند نسبت به افراد جوانی که این واکسن به آنها تزریق شده بود ضعیف تر بود.
مقامات بهداشتی نگران این مساله بوده اند که آیا واکسن های آزمایشی می توانند سبب ایجاد ایمنی در بدن افراد مسن که سیستم ایمنی بدن آنها واکنش کمتری نسبت به واکسن ها نشان می دهند شود و از آنها در مقابل ویروسی که منجر به مرگ نزدیک ۸۹۰ هزار نفر در سراسر جهان شده است محافظت کنند یا خیر.
"لیو پیچنگ"(Liu Peicheng)، نماینده سینوواک در گفتگو با رویترز اظهار داشت: واکسن کرونای ابداعی این شرکت موسوم به "کروناواک"(CoronaVac) در آزمایشات فاز ۱ و ۲ که در ماه مه با حضور ۴۲۱ شرکت کننده حداقل ۶۰ ساله انجام شد، عوارض جانبی جدی ایجاد نکرد.
نتایج کامل منتشر نشده و در دسترس رویترز قرار نگرفته است. چهار مورد از هشت واکسن جهان که در مرحله سوم آزمایشات هستند متعلق به کشور چین است.
بیش از ۹۰ درصد از سه گروه از شرکت کنندگان که به ترتیب دو دوز از کروناواک با دوز کم، متوسط و زیاد را دریافت کرده اند، افزایش قابل توجهی در سطح آنتی بادی را تجربه کرده اند، در صورتیکه این افزایش سطح آنتی بادی در افراد مسن کمی کمتر از افراد جوان دریافت کننده این واکسن بوده است.
کروناواک در مرحله آخر آزمایشات انسانی در برزیل و اندونزی آزمایش می شود تا پژوهشگران ارزیابی کنند که آیا واکسن مذکور به اندازه کافی موثر و بی خطر است و می توانند تأییدیه های قانونی را جهت استفاده انبوه آن به دست آورند یا خیر.
علاوه بر آن مدیرعامل شرکت داروسازی چینی "سینوواک"(Sinovac) گفت۹۰ درصد از خانواده های کارمندان این شرکت در چین، واکسن کووید-۱۹ ساخت این شرکت را دریافت کرده اند.
"یین ویدونگ" مدیرعامل شرکت "سینوواک" به رویترز گفته است که شرکت "سینوواک" که واکسن کرونای آن در مرحله سوم آزمایشات بالینی است و در طرح استفاده اضطراری نیز گنجانده شده است، این واکسن بالقوه را به حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کارمند و خانواده های آنها که داوطلب شده بودند، تزریق کرده است.
لیو در آخر اضافه کرد: این واکسن بالقوه می تواند تا سه سال در انبار باقی بماند، که این امر می تواند مزیت شرکت سینوواک در توزیع واکسن در مناطقی باشد که سردخانه ندارند.
این واکسن می تواند ۴۲ روز در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۷ درجه فارنهایت)، ۲۸ روز در ۳۷ درجه سانتیگراد (۹۸.۶ درجه فارنهایت) و پنج ماه در دمای ۲-۸ درجه سانتیگراد (۳۵.۶-۴۶.۴ درجه فارنهایت) بماند.1399/06/18
10:24:51
5.0 / 5
1774
تگهای خبر: سیستم , شركت , گفتگو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴