آغاز تزریق واكسن كووید-19 دانشگاه آكسفورد به هندی ها

آغاز تزریق واكسن كووید-19 دانشگاه آكسفورد به هندی ها

آزمایش بالینی واكسن كووید-۱۹ ساخت دانشگاه آكسفورد، معروف به ˮكووی شیلدˮ(Covishield) با تزریق بر روی دو داوطلب شروع شده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از لایو مینت، پنج داوطلب در هند جهت شرکت در مرحله دوم آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ ساخت دانشگاه‌ کسفورد انگلیس ثبت نام کرده اند تا واکسن "Covishield" را دریافت نمایند.
"انستیتوی سروم هند" برای تولید واکسن آکسفورد در هند و کشورهای کم درآمد و متوسط همکاری می کند.
اکنون گفته می شود آزمایش مورد انتظار واکسن کووید-۱۹ تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد در کشور هند از روز گذشته شروع شده است. پنج داوطلب ثبت نام کرده اند تا در مرحله دوم آزمایش واکسن "کووید شیلد"(Covishield) در دانشکده پزشکی "بارتی ویدیاپیت" و بیمارستان "پون" شرکت نمایند.
پزشکان آزمایش تشخیص کووید-۱۹ و آنتی بادی را بر روی همه آنها انجام دادند و آزمایش سه داوطلب مثبت درآمد، ازاین رو آنها برای این آزمایش واجد شرایط نبودند و تنها دو تن از آنها می توانستند واکسن را دریافت نمایند.
دکتر "سانجای لالوانی" مدیر دانشکده پزشکی، بیمارستان و مرکز تحقیقاتی "بارتی ویدیایپت" اظهار داشت: پزشکان نخستین واکسن "کووی شیلد" را بعد از آنکه آزمایش کووید-۱۹ و آنتی بادی وی منفی درآمد، به یک مرد ۳۲ ساله تزریق کردند. یک داوطلب مرد ۴۸ ساله دیگر هم این واکسن را دریافت کرده است.
گفتنی است که "انستیتو سروم هند" بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان از نظر حجم است و ۱۷ مکان را در هند برای انجام آزمایش مرحله دوم واکسن کووید-۱۹ دانشگاه آکسفورد برگزیده است و در مجموع ۱۶۰۰ داوطلب در این مرحله شرکت خواهند داشت.
این واکسن که در دانشگاه آکسفورد ساخته شده است، در آزمایشات اولیه خود نتایج مثبتی را نشان داده است و برپایه گزارشی که در مجله پزشکی The Lancet انتشار یافته است، این واکسن واکنش ایمنی دوگانه را در افراد ۱۸ تا ۵۵ ساله بوجود آورده است.
بنیاد خیریه "بیل و ملیندا گیتس" پیش از این گفته بود که آنها برای پشتیبانی از انستیتو سروم هندوستان، ۱۵۰ میلیون دلار بودجه آنرا برای تولید دو واکسن امیدوار کننده دانشگاه آکسفورد و شرکت "نوواواکس" تأمین می کند.
کسانی که واکسن "کووی شیلد" را دریافت کرده اند، تا دو ماه آینده تحت مراقبت و نظارت پزشکی خواهند ماند. همینطور به قول منابع آگاه، حداقل ۲۵ داوطلب دیگر طی هفت روز آینده این واکسن را دریافت می کنند.
منبع:

1399/06/06
22:46:57
5.0 / 5
1535
تگهای خبر: دانشگاه‌ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳