برگزاری نمایشگاه نقاشی قهوه خانه

برگزاری نمایشگاه نقاشی قهوه خانه

به گزارش راستابلاگ نمایشگاه «نقاشی قهوه خانه» شامل پرده های مذهبی با مضامین حماسه كربلا در نگارخانه مهرسان برگزار می گردد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، این نمایشگاه منتخبی از آثار مجموعه جواد عقیلی آخرین بازمانده از نسل نقاشان قهوه خانه ای است که در ۴۰ سال آنها را حفظ، مراقبت و نگهداری کرده است.
او متولد سال ۱۳۱۵ شاگرد عباس بلوکی فر (نقاش قهوه خانه ای) و دانش آموخته نزد هانیبال الخاص است و تعداد زیادی از نقاشی های قهوه خانه ای را در سال های طولانی حفاظت و نگهداری و به معرفی این عرصه کمک مؤثر و قابل توجهی کرده است.
در این مجموعه آثار نقاشانی همچون محمد مدبر، عباس بلوکی فر، حسن اسماعیل زاده، حسین همدانی، فتح الله قوللر، محمد فراهانی و علی اکبر لرنی برای تماشای علاقمندان عرضه شده است.
نقاشی قهوه خانه ای نوعی نقاشی روایی رنگ روغن با مضمون های رزمی و حماسی و مذهبی و شمایل است که برپایه سنت های هنر مردمی و دینی و روایتگرانه توسط هنرمندانی چیره دست خلق و در قهوه خانه ها و تکایا و حسینیه ها عرضه می شد.
نمایشگاه «نقاشی قهوه خانه» از سوم شهریور تا ۱۰ مهر ۹۹ در نگارخانه پردیس فرهنگی هنری مهرسان واقع در میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر شمالی، بالاتر از خیابان فرصت شیرازی دایر خواهد بود.1399/06/03
13:42:54
5.0 / 5
1697
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱