برای گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم برنامه ریزی شده است

برای گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم برنامه ریزی شده است

فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان اظهار داشت: برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم با وجود شیوع ویروس كرونا و بدون آن پیش بینی شده است كرمانی ها در تبیین این مكتب نقش بسیار مهمی دارند و وظیفه آنها سنگین تر است.به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان که در معارفه سردار حسنی سعدی بعنوان مدیر گلزار شهدای گلزار کرمان سخن می گفت بیان نمود: هیچگاه فکر نمی کردیم که روزی برسد ما باشیم ولی حاج قاسم نباشد، شهید سلیمانی بالای سر تمام یاران شهیدش قرار می گرفت که مردم آنها را بعنوان یک انسان خوب و مومن قبول دارند و بعد داخل قبر می گذاشت. حاج قاسم حیات و مماتش مایه افتخار اسلام بود و شهادتش فرصت جدیدی برای جبهه مقاومت اسلامی ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه حریت و آزادگی حاج قاسم که تربیت شده مکتب امیرالمومنین(ع) و عاشورا بود جهان را متاثر کرد افزود: حاج قاسم سلیمانی خروجی انقلاب اسلامی است و هنر مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه ای است که چنین انسانی را می سازد. رمز ماندگاری حاج قاسم اخلاص در عملش بود و همیشه ما را به اخلاص در عمل سفارش می کرد، امروز نگاه دنیا به کرمان و گلزار شهدای کرمان است و باید این استان ولایی و ثاراللهی باشد چون که سرچشمه مکتب حاج قاسم در کرمان است.

سردار معروی خاطرنشان کرد: با مشورت همه صاحب نظران و کارشناسان برای تبیین مکتب حاج قاسم ساختاری تعریف شده است. شورای سیاست گذاری در استان تشکیل شده که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار و تعدادی از مسؤلان استان و خانواده عزیز شهید سلیمانی در این شورای سیاست گذاری عضو هستند. برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم با وجود شیوع کرونا و بدون آن پیشبینی شده است کرمانی ها در تبیین این مکتب نقش بسیار مهمی دارند و وظیفه آنها سنگین تر است.

سردار معروفی اظهار داشت: در سالگرد شهادت حاج قاسم بطور قطع مردم مشارکت زیادی دارند چون که در پویش قربانی به یاد سردار دلها هزار و ۹۶۰ قربانی به ما تحویل داده شد. حاج قاسم در مقابل تمام شهیدان زانو زد و در مقابل پدران و مادران آنها هم زانو می زد و امروز هم مردم مزار مطهر حاج قاسم را یک دارالشفاء می دانند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: با وجود شرایط شیوع کرونا میهمان های ویژه ای داریم از سراسر دنیا داریم که می آیند و می روند. این نیاز را احساس کردیم که در گلزار شهدای تحت مدیریت یک نفر قرار بگیرد تا فعالیت ها بهتری انجام و نتیجه بهتری بگیریم. همه مسؤلان همچون خانواده شهید سلیمانی بر وجود سردار حسنی بعنوان مدیر گلزار شهدای کرمان نظر مثبت داشتند. طرح های زیادی برای ساماندهی گلزار شهدای کرمان وجود دارد که باید مدیریت شود.

سردار معروفی اضافه کرد: راهیان نور حاج قاسم به ثبت رسیده و بطور قطع در آینده ای نزدیک شاهد حضور جمع زیادی از دانش آموزان و دانشجویان از سراسر کشور در کرمان هستیم. در همین راستا لشکر پیشکسوتان حاج قاسم سلیمانی هم در استان کرمان راه اندازی شده که همه از نیروهای حاج قاسم در دوران دفاع مقدس بودند. شهر کرمان شهر حاج قاسم سلیمانی است و نمادسازی آن بسیار اهمیت دارد. شهید حاج قاسم سلیمانی محور جهان اسلام است و باید زادگاه حاج قاسم برای مهمانانش آماده و مهیا شود و سپاه تمام قد پای کار است.
1399/05/19
20:53:14
5.0 / 5
2084
تگهای خبر: مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲