یك گروه بین المللی از دانشمندان مطرح كردند

انگل ها موجودات مهمی هستند كه باید حفظ شوند!

انگل ها موجودات مهمی هستند كه باید حفظ شوند!

یك گروه بین المللی از دانشمندان در بررسی جدید خود، این مورد را مطرح نمودند كه انگل ها موجودات مهمی هستند و باید برنامه ای برای محافظت از آنها عرضه شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، انگل ها برخلاف خیلی از موجودات دیگر، عاملی برای صدمه دیدن به شمار می روند و یقینا عامل محافظتی نیستند اما به رغم این تصورات باید اظهار داشت که تنها چهار درصد از انگل ها می توانند انسان را بیمار کنند و بیشتر آنها نقش های مهمی در بوم شناسی بر عهده دارند. هم اکنون، تنها ۱۰ درصد از انگل ها شناسایی شده اند؛ در نتیجه بیشتر آنها در حوزه پژوهشی قرار نگرفته اند.
یک گروه بین المللی از دانشمندان تصمیم گرفته اند ایده متداول در مورد انگل ها را تغییر دهند و برنامه ای برای حفظ آنها ارائه نمایند.
"چلسی وود"(Chelsea Wood)، پژوهشگر "دانشگاه واشنگتن"(UW) و از اعضای این گروه اظهار داشت: انگل ها، گونه های متنوعی هستند اما ما تنوع زیستی آنها را بعنوان یک مبحث پرارزش نمی شناسیم. هدف ما از این پژوهش، تاکید بر مبحث از بین رفتن انگل ها و انجام اقداماتی برای حفظ انگل ها بدون شناسایی آنها است.
نکته مهم پژوهش این است که هیچ کدام از انگل هایی که انسان و یا حیوانات خانگی را آلوده می کنند، در برنامه حفظ انگل ها جایی ندارند. به قول دانشمندان، این انگل ها باید کنترل شوند تا از سلامت انسان و حیوان محافظت کنند.
وود در بررسی های خود دریافت که واکنش انگل ها به تغییرات محیطی، بسیار پیچیده است و یک جهان در حال تغییر، هم شاهد افزایش انگل ها و هم شاهد از بین رفتن آنها خواهد بود.
وی افزود: ما باید بدانیم که در بین انگل ها، تنوع واکنش وجود دارد و همه انگل ها به انقراض یا شیوع بیماری منجر نمی شوند.
وود و همکارانش در این پژوهش، فراوانی انگل ها را در صورت تغییر اکوسیستم زندگی آنها مورد بررسی قرار دادند.
این گروه پژوهشی تلاش دارند تا سوابقی در مورد انگل ها و تغییرات آنها به مرور زمان تهیه کنند اما اطلاعات در این مورد خیلی کم است و همین موضوع، پژوهش را دشوار می سازد.
این پژوهش، در مجله "Biological Conservation" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/13
12:07:45
5.0 / 5
1808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳