اعلام تازه ترین آمار پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه ها

اعلام تازه ترین آمار پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه ها

به گزارش راستابلاگ سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از ثبت نام بیش از 9 هزار داوطلب در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آگاهی داد و اظهار داشت: مهلت ثبت نام در این رشته ها دوم شهریور اختتام می پذیرد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها فقط برمبنای سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) منحصرا به صورت اینترنتی از روز یکشنبه پنج مرداد ماه سال جاری شروع شده و روز یکشنبه دوم شهریور ماه اختتام می یابد.
ایشان سپس اشاره کرد: تابحال تعداد ۹۴۲۷ نفر ثبت نام برای رشته های پذیرش دانشجو برمبنای سوابق تحصیلی شرکت کردند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته محل های بدون آزمون در دانشگاه‌ ا هستند، نیازی به شرکت در آزمون سراسری ۹۹ ندارند می توانند نسخه جدید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش دوره های مذکور را که از روز چهارشنبه اول مرداد ماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته را مطالعه کنند.
زرین اضافه کرد: بر این اساس همه داوطلبان و متقاضیان می توانند بر طبق ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو فقط بر طبق سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ایام فوق به سایت اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته(حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.
بگفته وی؛ داوطلبان در نظر داشته باشند، طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، نسخه های قبلی دفترچه راهنمای ثبت نام که در تاریخ های هشتم بهمن ۹۸ و ۱۸ فروردین ۹۹ در سایت این سازمان قرار گرفته است، غیر قابل استفاده بوده و از درجه اعتبار ساقط است.
منبع:

1399/05/10
15:25:11
5.0 / 5
2368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳