آب تهران عاری از عامل بیماری اسهال اطفال

آب تهران عاری از عامل بیماری اسهال اطفال

راستابلاگ: نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشكی تهران نشان داده است آب تصفیه شده و آشامیدنی تهران فاقد عامل بیماری اسهال حاد اطفال كمتر از 5 سال است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه‌ لوم پزشکی تهران تحقیقی را در مورد آب های تصفیه شده تهران و وجود روتا ویروس در آن انجام دادند که نتایج تحقیقات آنها نشان داد که آب شرب تهران فاقد این ویروس می باشد.
روتاویروس ها عامل اصلی بروز اسهال های حاد در اطفال زیر 5 سال هستند و به دلیل سایز کوچک از فیلترهای شنی تصفیه خانه آب عبور می کند و مقاومت بالایی در مقابل گندزداهای شیمیایی دارد. هرچند که عمده ترین راه مبتلا شدن به عفونت روتا ویروس ها روش مدفوعی دهانی است اما از اهمیت آب شرب آلوده بعنوان ناقل این ویروس نمی توان گذشت.
بر این اساس این محققان با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه را انجام دادند.
محمود علی محمدی مجری این پروژه اظهار داشت: ارتباط بین غلظت کلر آزاد باقیمانده و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده در این پژوهش بررسی گردید که نتیجه تحقیقات ما نشان داد آب تصفیه شده در تهران فاقد هر نوع آلودگی از این ویروس می باشد. البته بررسی ارتباط بین pH و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده، بررسی ارتباط بین فصل و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده و مقایسه کیفیت خروجی تصفیه خانه های مختلف از نظر غلظت روتاویروس ها هم از دیگر اهداف انجام این پژوهش بود.1399/04/25
15:14:02
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: دانشگاه‌ , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳