مرز كدام كشورها به روی گردشگران باز می شود؟

مرز كدام كشورها به روی گردشگران باز می شود؟

راستابلاگ: اگرچه مقام های خیلی از كشورها همچنان از مردم می خواهند از سفرهای بین المللی غیرضروری اجتناب كنند، بعضی از مقاصد گردشگری محبوب جهان روند كاهش محدودیت های قرنطنیه كرونایی را بمنظور پذیرش باردیگر گردشگران آغاز نموده اند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، اوایل ماه می، اتحادیه اروپا از برنامه ای برای بازگشایی مرزهای داخلی در فصل تابستان رونمایی نمود و کشورهای استونی، لتونی و لیتوانی مرزهای شان را به روی شهروندان یکدیگر باز کردند.
تعدادی از جزیره های کارائیب نیز برای بازکردن مرزهای شان به روی بازدیدکنندگان خارجی در ماه ژوئن برنامه ریزی کرده اند و مقاصد دیگری همچون مکزیک و تایلند نیز برای بازگشایی تدریجی در هفته های آینده آماده می شوند.
در ادامه به فهرستی به روزرسانی شده از برخی مقاصد گردشگری مهم که برای بازگشایی برنامه ریزی کرده اند و یا مقاصدی که همچنان مرزهای شان را به روی بازدیدکنندگان خارجی بسته اند می پردازیم:قبرس
قبرس برای بازگرداندن مسافران به کشور بسیار مشتاق است تا جایی که مقام های این کشور اعلام نموده اند هزینه اقامت، درمان، و تغذیه هر مسافری را که در طول اقامت در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شود پرداخت می کنند.
مقام های این کشور همین طور یک بیمارستان ۱۰۰ تخته را به مسافران خارجی مبتلا به ویروس کرونا اختصاص خواهند داد و یک هتل قرنطینه شده ۵۰۰ تخته نیز در اختیار خانوداه و اعضای نزدیک بیماران قرار خواهد گرفت.
این بسته تشویقی کمی بعد از خبر بازگشایی هتل های این کشور از اول ژوئن و از سرگیری سفرهای هوایی بین المللی از نهم ژوئن اعلام گردید.
با این حال فقط برخی توریستهای خارجی اجازه ورود به قبرس را خواهند داشت.
در فاز نخست، سفرهای هوایی از یونان، بلغارستان، نروژ، اتریش، فنلاند، اسلوونی، مجارستان، دانمارک، آلمان، اسلواکی، لیتوانی و همین طور اسرائیل به قبرس از سر گرفته می شود.
از بیستم ژوئن، قبرس پروازهای کشورهای سوئیس، لهستان، رومانی، استونی، جمهوری چک و کرواسی را می پذیرد.
ایالات متحده و بریتانیا که شمار بالای مبتلایان به کووید-۱۹ را به ثبت رسانده اند از غایبان بزرگ لیست مورد اشاره هستند.
با این حال مقام های قبرس اعلام نموده اند شمار کشورهایی که اجازه ورود به قبرس را خواهند داشت در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.
مسافران ملزم به همراه داشتن برگه منفی آزمایش کرونای خود خواهند بود و دمای بدن آنها نیز هنگام ورود به کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گردشگری ۱۵ درصد از اقتصاد قبرس را دربرمی گیرد.بالی
جزیره بالی واقع در اندونزی همچون مکان هایی است که در مهار شیوع ویروس کرونا موفقیت آمیز عمل کرده و تا روز سی ام می کمتر از ۳۵۰ مورد مبتلاشدن به ویروس کرونا و چهار مورد مرگ در اثر مبتلاشدن به این ویروس را به ثبت رسانده است.
مقام های بالی امیدوارند از ماه اکتبر شاهد بازگشت گردشگران باشند.
اقتصاد بالی به شدت به گردشگری وابسته است. شمار بازدیدکنندگان از بالی در سال های اخیر افزایش یافته بطوریکه در سال ۲۰۱۹، ۶.۳ میلیون نفر از این مکان بازدید کردند.
در حال حاضر سفر تمامی اتباع بیگانه به استثنای ساکنان دائمی، سیاستمداران و فعالان حقوق بشر به بالی ممنوعست و مسافران هنگام ورود باید برگه نتیجه منفی آزمایش کرونای خودرا عرضه کنند.
هنوز معین نمی باشد با لغو محدودیت های سفری، در شرایط ورود به بالی چه تغییراتی ایجاد می شود.تایلند
تایلند همچون محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان است که به سبب جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ از ماه مارس از پذیرش گردشگران ممانعت کرده است.
مقام های تایلند اعلام نموده اند، بعد از بازگشایی مرزهای این کشور محدودیت هایی برای مسافران اعمال خواهد شد و فقط شهروندان کشورهای مشخصی اجازه ورود خواهند داشت و بنظر می رسد مرزهای این کشور در آینده نزدیک به روی کشورهایی با آمار بالای مبتلاشدن به کرونا باز نخواهد شد.
بتازگی ممنوعیت پروازهای تجاری بین المللی به تایلند به سی ام ژوئن افزایش یافت و فرودگاه بین المللی «پوکت» نیز کماکان بسته باقی خواهد ماند.
پیش بینی می شود شمار گردشگران این کشور امسال به ۱۴ تا ۱۶ میلیون نفر کاهش پیدا کند.
همچون خیلی از کشورهای سراسر جهان، تایلند نیز هم اکنون به گردشگری داخلی متکی است.
فروشگاه ها، موزه ها و بعضی از مقاصد گردشگری این کشور فعالیت خودرا آغاز نموده اند و «کاخ بزرگ» در «بانکوک» نیز در چهارم ژوئن بازگشایی خواهد شد.فرانسه
پیش از شیوع ویروس کرونا در جهان، فرانسه لقب پربازدیدترین کشور جهان را یدک می کشید.
همچون سایر کشورهای اتحادیه اروپا، محدودیت ها برای سفرهای غیرضروری خارج از منطقه «شنگن» پابرجا است.
دست کم تا بیست و چهارم جولای، مسافرانی که وارد این کشور می شوند، البته به استثنای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و شهروندان بریتانیا باید قرنطینه ۱۴ روزه را بگذارند.
با این روند، کاهش تدریجی محدودیت های قرنطینه در این کشور شروع شده و سفرهای زمینی با مسافت ۱۰۰ کیلومتر امکان پذیر شده است. مقام های فرانسه تاکید دارند برای پذیرش شهروندان بین المللی عجله ندارند.
با این که مجوز فعالیت باردیگر بعضی از کسب و کارها در فرانسه صادر گردیده است، اما هتل ها، رستوران ها و کافه های این کشور دست کم تا دوم ژوئن اجازه بازگشایی نخواهند داشت.
اخیرا اعلام شد، موزه « لوور» پربازدیدترین موزه این کشور نیز در ششم جولای بازگشایی خواهد شد.یونان
گردشگری ۲۰ درصد از تولیدات ناخالص و یک پنجم شغل های یونان را دربر می گیرد پس جای تعجب نیست که این کشور در کوشش برای بازگرداندن هرچه سریع تر گردشگران است.
به گفته نخست وزیر یونان، فصل گردشگری از پانزدهم ژوئن و همزمان با بازگشایی هتل های فصلی این کشور شروع می شود. پروازهای مستقیم به یونان نیز به صورت تدریجی و از اول جولای از سر گرفته خواهد شد.آلمان
با این که هم اکنون سفر غیرضروری به آلمان ممنوع می باشد، مقام های این کشور قصد دارند محدودیت های سفری را از تاریخ پانزدهم ژوئن برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا لغو کنند.
مقام های این کشور همین طور در این فکر هستند تا بازدیدکنندگان کشورهایی همچون ترکیه، بریتانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس را بپذیرند.
سفر بین آلمان و اتریش نیز از پانزدهم ژوئن امکان پذیر خواهد بود.مکزیک
اگرچه قوانین قرنطینه هنوز در مکزیک در حال اجراست اما مقام های این کشور قصد دارند محدودیت های قرنطینه را به تدریج کاهش دهند.
برنامه کاهش تدریجی محدودیت ها در این کشور ابتدا با گردشگری داخلی شروع می شود و سپس با پذیرش شهروندان ایالات متحده و کانادا ادامه پیدا می کند.
مرز مکزیک به روی ایالات متحده برای سفرهای غیرضروری دست کم تا بیست و دوم ژوئن بسته خواهد بود.ترکیه
ترکیه در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۴.۵ میلیارد دلار از گردشگری کسب درآمد کرد.
با توجه بگفته های وزیر گردشگری این کشور، گردشگری داخلی ترکیه از اختتام ماه می آغاز خواهد شد و انتظار می رود روند پذیرش گردشگران بین المللی از اواسط ماه ژوئن آغاز شود.
مقام های این کشور قوانین جدیدی را برای هتل ها و تفرجگاه ها تعیین کرده اند.ایتالیا
ایتالیا یکی از کشورها با بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا بشمار می رود.
از سوم ژوئن مسافران کشورهای اتحادیه اروپا به همراه شهروندان بریتانیا، آندورا، موناکو، سان مارینو و واتیکان می توانند بدون نیاز به گذراندن قرنطینه به این کشور سفر کنند.
تمامی موزه های ایتالیا به صورت تدریجی و در طول ماه می و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی شدند.اسپانیا
قرنطینه اسپانیا یکی از سختگیرانه ترین قوانین قرنطنیه در اروپا بود، اما این محدودیت ها به صورت تدریجی در حال کاهش هستند. فعالیت هتل ها در بعضی از مناطق این کشور چندی است که شروع شده است.
اسپانیا که در سال ۲۰۱۹ میزبان ۸۴ میلیون بازدیدکننده بود، از اول جولای میزبان شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا بدون گردنگیر به گذراندن قرنطینه خواهد بود.مالدیو
«مالدیو» که شامل بیش از ۱۰۰۰ جزیره می شود بعد از شناسایی دو مبتلا به ویروس کرونا در ماه مارس، مرزهایش را بست و تمامی پروازها را کنسل کرد.
به گفته وزیر گردشگری مالدیو، این کشور اواخر سال ۲۰۲۰ آماده پذیرش گردشگران خواهد بود و گردشگران هنگام ورود باید گواهی منفی بودن آزمایش کرونای خودرا به همراه داشته باشند.
تا روز سی ام ماه می، ۱، ۴۵۷ مبتلا و پنج مرگ در اثر مبتلاشدن به ویروس کرونا در مالدیو گزارش شده است.
مالدیو در سال ۲۰۱۹، میزبان بیش از ۱.۷ میلیون توریست بود و انتظار داشت این رقم را در سال ۲۰۲۰ به دو میلیون برساند.گرجستان
پیش از انتشار ویروس کرونا، گرجستان شاهد توسعه گردشگری بود. شمار بازدیدکنندگان از این کشور در سال ۲۰۱۹ به پنج میلیون نفر رسیده بود که این آمار نسبت به سال قبل افزایش هفت درصدی داشته است.
اما به سبب وقوع بحران کرونا، این کشور نیز همچون سایر کشورها در ماه مارس مرزهایش را به روی گردشگران بست.
مقام های گرجستان که مشتاق پذیرش مجدد گردشگران هستند، یکم جولای را بعنوان تاریخ آغاز گردشگری بین المللی برای این کشور اعلام نموده اند.
منبع:

1399/03/11
13:50:48
5.0 / 5
2909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴