تولیدكرم های ضد آفتاب با نانو ذرات ایرانی

تولیدكرم های ضد آفتاب با نانو ذرات ایرانی

راستابلاگ: پژوهشگران یكی از شركت های فناوری با تولید پودر نانو ذرات اكسید روی و كاربرد آن در كرم های ضد آفتاب، توانستند در صنایع آرایشی و بهداشتی و تولید این محصول ورود كنند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، محمد شمسی، مدیرعامل این شرکت فعال در حوزه نانو فناوری فعالیت شرکت تحت مسئولیت خودرا در عرصه تولید پودر نانو ذرات اکسید روی دانست و اظهار داشت: حدودا 4 ماه است که خط تولید پودر نانو ذرات اکسید روی را راه اندازی کرده ایم و این محصول به تولید انبوه رسیده است. ظرفیت تولید این پودر 200 کیلوگرم در ماه است، البته هم اکنون 150 کیلوگرم در ماه تولید و به بازار عرضه می نماییم.
شمسی تولید این نانو ذرات را مربوط به پروژه دوره کارشناسی خود دانست که در آن قرار بود به روش الکترولس، نانوذرات اکسیدروی (ZnO) روی سطحی قرار داده شود و افزود: این پروژه که با هدف چاپ مقاله انجام شده بود، به من کمک کرد تا روش سنتز نانوذرات اکسید روی را توسعه دهم و با اتمام پروژه موضوع استفاده کاربردی از اکسید روی مسکوت ماند و با آشنایی بیشتر با پتانسیل های نانوذرات اکسیدروی تصمیم به تجاری سازی این فناوری گرفتم.
به گزارش ستاد نانو، وی با اعلان اینکه با از کنار هم قرار دادن روش های مختلف و بهینه سازی آنها، روشی با سرعت و کارایی بالا برای تولید صنعتی پودر نانوذرات اکسید روی ارائه کردیم، اشاره کرد: هم اکنون از این محصول در کرم های ضدآفتاب و آمیزه های گرانول پلیمری برای ایجاد خاصیت آنتی باکتریال کاربرد استفاده می شود و این محصول به صنعت آرایشی و بهداشتی، نساجی و پلیمر عرضه شده است.
منبع:

1399/02/29
11:35:11
5.0 / 5
2705
تگهای خبر: شركت , صنایع , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴