از میراث و فرهنگ مشترك تا ویروس مشترك در دنیا

از میراث و فرهنگ مشترك تا ویروس مشترك در دنیا

راستابلاگ: در حالی شورای بین المللی محوطه ها و بناهای تاریخی (ایكوموس) شعار سال 2020 خود همزمان با 18 آوریل «روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی» را اعلام نمود كه از اعضای خود درخواست نمود مراسم های این روز برمبنای دستورالعمل های محلی و ملی در هر نقطه از دنیا صورت گیرد تا امنیت و سلامت همه تضمین شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، هرساله و به مناسبت روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی، ایكوموس شعاری را برای جشن ها و كارهای سازماندهی شده از طرف كمیته ها، اعضا و شركای این نهاد مشورتی یونسكو در ارتباط با میراث جهانی درنظر می گیرد كه امسال برمبنای شرایط به وجودآمده در سراسر جهان و به سبب بحران انتشار ویروس كرونا، شعار "فرهنگ مشترك، میراث مشترك و مسئولیت مشترك" بعنوان بیانی از وحدت جهانی در مواجهه با این بحران بهداشتی عنوان شد.
از طرف دیگر، ایكوموس جهانی باتوجه به شیوع جهانی ویروس كرونا در كشورهای مختلف، همه را به جشن گرفتن روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی برمبنای دستورالعمل های محلی و ملی دعوت كرد تا امنیت و سلامت همه تضمین شود. همچون كارهای مجازی كه متولیان میراث فرهنگی و تاریخی در سراسر دنیا می توانند برگزار كنند، كنفرانس ها و میزگردهای آنلاین، وبینارها، سخنرانی های آنلاین، ارائه پوستر، مصاحبه های اینترنتی و ایجاد كمپین در شبكه های اجتماعی است.
متولیان میراث فرهنگی كشور نیز برای جلوگیری از انتقال زنجیره كرونا تصمیم گرفتند تا مراسم روز جهانی «محوطه ها و بناهای تاریخی» را به صورت مجازی و پخش زنده از سایت آپارات برگزار كنند.
منبع:

1399/01/29
20:30:40
5.0 / 5
2923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳