ستاد خدمات سفر در دوران كرونا چه می كند؟

ستاد خدمات سفر در دوران كرونا چه می كند؟

راستابلاگ: معاون گردشگری كشور از تشدید نظارت ها و رسیدگی به شكایت های مردمی در ستاد خدمات سفر همزمان با شیوع كرونا در كشور اطلاع داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری، دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت كرونا، در جلسه ویدئوكنفرانسی با مدیران كل و معاونان گردشگری استان های مختلف كشور، اظهار نمود: ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر در تهران و ستاد اجرایی خدمات سفر در استان ها و شهرستان های مختلف در نوروز ۹۹ به منظور نظارت بر رعایت موارد مختلف از جانب تاسیات گردشگری همچون رعایت پروتكل های بهداشتی فعال است و نظارت ها از جانب این ستادها تشدید خواهد شد.
او خاطرنشان كرد: با عنایت به شیوع ویروس كرونا، كمیته گردشگری و فضاهای مجازی ستاد ملی مدیریت كرونا تشكیل شده كه ریاست این كمیته بر عهده وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است كه در نوروز ۹۹ وظایف این كمیته از جانب ستاد خدمات سفر دنبال می شود.
به قول تیموری، تشدید نظارت ها با عنایت به ابلاغ دستورالعمل شماره ۱ و ۲ با امضای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و هم رسیدگی به شكایات مردم و تاسیسات گردشگری دو وظیفه مهم ستاد خدمات سفر در نوروز ۹۹ است.
وی افزود: ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر در تهران و ستاد اجرایی خدمات سفر در استان ها و شهرستان های مختلف با عنایت به شیوع ویروس كرونا، با حداقل نیرو و به صورت شیفت بندی فعالیت خواهد نمود.
معاون گردشگری با بیان این كه انتشار كرونا و كاهش سفرها می تواند یك فرصت تلقی شود، اظهار نمود: باآنكه برنامه ریزی ها برای انجام سفرهای نوروزی بانشاط و ایمن برای هم وطنان تدارك دیده شده بود اما انتشار كرونا سبب شد تا این برنامه ها فعلا متوقف شود، با این وجود می توان از این فرصت برای برنامه ریزی سفرهای هرچه بهتر در سال ۹۹ برای گردشگران و عموم مردم بهره برد.
او اضافه كرد: در این مدت ادارات كل میراث فرهنگی و ستادهای خدمات سفر در استان های مختلف می توانند برای سال ۹۹ و پس از مهار ویروس كرونا برنامه ریزی كنند تا شاهد رونق مجدد سفرها و بارورتر شدن صنعت توریسم در كشور باشیم.
تیموری در ادامه به مبحث تاثیرات انتشار كرونا بر صنعت توریسم اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه با شیوع این ویروس شاهد خسارت هایی به بخش های مختلف این صنعت هستیم كه البته خوشبختانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نخستین دستگاهی بود كه مبحث پشتیبانی از بخش های مختلف صنعت توریسم و هم حوزه صنایع دستی را در دستور كار خود قرار داد و آنرا پیگیری كرد كه نتایج خوبی هم به دست آمد كه یكی از آنها تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات بخش هایی از صنعت توریسم و صنایع دستی است.
او بیان نمود: همه باید كمك نماییم تا از بحرانی كه برای این صنعت پیش آمده عبور نماییم. بطور حتم این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت و برای سال ۹۹ با یك آمادگی كامل و برنامه ریزی منسجم شرایط بسیار مناسبی در حوزه سفر و گردشگری فراهم خواهد شد.
منبع:

1398/12/25
23:08:23
5.0 / 5
3636
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳