ساخت چند مدل از ماشین های ابزار توسط یك شركت دانش بنیان

ساخت چند مدل از ماشین های ابزار توسط یك شركت دانش بنیان

به گزارش راستابلاگ یك شركت دانش بنیان در كشور توانسته است با تولید چندین مدل از ماشین های ابزار كه به صورت مكانیكی و یا هوشمند و متصل به كامپیوتر كار شكل دهی بر روی قطعات فلزی را انجام می دهند، علاوه بر اشتغال زایی برای ۱۰۰ نفر به بیشتر از ۱۰ كشور دنیا صادرات داشته باشد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، آرتور هوسپیان، مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و تولیدات این شركت اظهار داشت: این شركت در زمینه طراحی و تولید چندین مدل ماشین ابزار، ماشین مخصوص، اجزای ماشین، اتوماسیون و قطعه و قالب مشغول به فعالیت است.
این فعال فناور افزود: متاسفانه نمونه مشابه این محصولات به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد كشور می شود، ضمن این كه این محصولات به صورت كار كرده و یا دست دوم با عمر بالای ۲۰ سال هستند كه به كشور وارد می شود.
وی از كشورهای آلمان و ژاپن بعنوان كشورهای سازنده اصلی با سطح فناوری بالا نام برد و اضافه كرد: كشورهای آمریكا، چین و تایوان هم در رده میانی تولیدكنندگان اصلی این گونه ماشین آلات هستند.
این فعال فناور به مبحث صادرات اشاره و اظهار نمود: تولیدات این شركت به كشورهای ارمنستان، رومانی، لهستان، روسیه و خیلی از كشورهای عربی منطقه صادر گردیده است.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره بر كمك و پشتیبانی از تولیدكنندگان داخل تاكید دارند، ولی متاسفانه بعضی از مدیران ترجیح می دهند كه این قبیل محصولات را از دیگر كشورهای تولیدكننده با قیمت بسیار بالا خریداری كنند.
هوسپیان، همینطور از مدیران و مسئولین كشور درخواست نمود جلوی ورود غیر قانونی این قبیل تجهیزات به كشور را بگیرند و هم حضور بیشتر شركت های تولیدكننده داخلی در مناقصات كشور را خواهان شد.
به قول وی، تا پیش از این حدود ۲۰۰ نفر در این شركت مشغول به كار بودند، ولی حالا این میزان به ۱۰۰ نفر كاهش پیدا كرده است.
این فعال فناور افزود: با تولیدات این شركت حدود ۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به كار هستند.1398/12/21
00:03:33
5.0 / 5
3861
تگهای خبر: شركت , صادرات , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲