با تصویب شورای برنامه ریزی دانشگاه آزاد؛

امكان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی فراهم گردید

امكان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی فراهم گردید

راستابلاگ: برمبنای مصوبه شورای برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، امكان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در این دانشگاه فراهم گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دكتر محمدمهدی طهرانچی، پیشنهاد امكان ادامه تحصیل همزمان در دو رشته بررسی گردید، كه با عنایت به شرایط كنونی جامعه كه خیلی از افراد علاقه مند به كسب تخصص در دو بعد مختلف مانند رشته های مهندسی و مدیریت، پزشكی و حقوق و... هستند، با این طرح پیشنهادی موافقت شد و متقاضیان تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاهی می توانند با پرداخت شهریه مشروط بر وجود هر دو رشته در یك شهر به سبب عدم افت تحصیلی دانشجویان، ادامه تحصیل دهند.
بر طبق این مصوبه، دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند به صورت همزمان در دو رشته ادامه تحصیل بدهند.
همین طور به منظور كمك به این دسته از دانشجویان، تسهیلات ویژه همچون تخفیف شهریه، امكان استفاده از مرخصی و سنوات پیش بینی شده و برای اعضای هیات علمی كه علاقه مند به كسب تخصص در رشته های جدید باشند باز تخفیف و تسهیلات ویژه منظور خواهد شد.
در این نشست مقرر شد با عنایت به اهمیت درس آشنایی با دفاع مقدس و ضرورت اطلاع رسانی مباحث عمومی و تخصصی دفاع مقدس به جوانان دانشگاهی، جایگاه این درس تقویت شده و از حالت مازاد بر سقف خارج شود.
در ادامه این جلسه، برنامه پیشنهادی دوره كارشناسی ارشد رشته «مالی رفتاری» عنوان شد و با تائید لزوم، قرار شد برنامه درسی این رشته با نظر متخصصان و توجه به آموزه های قرآنی، اصول و فروع دینی اصلاح گردد.
برنامه پیشنهادی دوم تحت عنوان «مدیریت برند» (نشانه) مطرح و با عنایت به سابقه، هدف و برنامه درسی مطرح شده، لزوم راه اندازی این برنامه تایید و مقرر شد بعنوان یكی از گرایش های مصوب مهندسی صنایع مورد بررسی نهایی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، درانتها این نشست، مقرر شد به منظور تدوین برنامه های آموزشی ناشنوایان و سایر معلولان، كمیته ای تشكیل گردد و در جلسات بعدی شورا گزارش های این كمیته نمایش شود.1397/09/14
14:38:39
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: تسهیلات , دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳