رییس جامعه هتلداران ایران:

هتل ها ضدعفونی می شوند

هتل ها ضدعفونی می شوند

به گزارش راستابلاگ رئیس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل ها اطلاع داد و اظهار داشت: دستوری به هتل ها برای پذیرش نكردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.


جمشید حمزه زاده در گفتگو با ایسنا به افزایش كنلسی رزرو هتل ها به دنبال سرایت ویروس كرونا به ایران اشاره نمود و اضافه كرد: همه هتل ها، قبل از آنكه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس كرونا را ابلاغ كند، وارد عمل شده و مراقبت های بهداشتی را شروع كرده اند. از مراكز اقامتی خواسته ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی كنند و توجه جدی در وضعیت موجود داشته باشند.
او با بیان این كه كنسلی هتل ها مطابق با بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است كه طبق آن كنسلی ها را اعمال نماییم، تصریح كرد: شرایط فورس ماژور را دولت ها تعیین می كنند تا پیش از آن، هتل ها و سایر مراكز خدمات گردشگری نمی توانند چنین وضعیتی را اعلام كنند. به اضافه این كه شرایط فورس ماژور در دستورالعمل ها تعریف شده و هر وقت اعلام كننند ما مطابق آن رفتار می نماییم و پول مردم را برمی گردانیم.
حمزه زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با عنایت به سرایت ویروس كرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از كشور، اظهار نمود: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی تواند از پذیرش مسافر خودداری كند.
وی درباره خودداری برخی هتل ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان های مبتلا به ویروس كرونا، اظهار داشت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. ما هم از هتل ها چنین خواسته ای نداشته ایم و فقط از آنها خواسته ایم موارد مشكوك را به مراكز بهداشتی اطلاع دهند.1398/12/05
22:33:06
5.0 / 5
3948
تگهای خبر: خدمات , صنایع , فرهنگ , گفتگو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴