سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس به تعویق افتاد

سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس به تعویق افتاد

به گزارش راستابلاگ شركت نورثروپ گرومن اعلام نمود سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس این شركت به علت مشكل سنسور سكوی پرتاب ۰A ˮپایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلسˮ به تعویق افتاده است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بنابر گزارش ها لحظاتی قبل از پرتاب این فضاپیما، عملیات پرتاب به علت عملكرد غیر معمول یك سنسور پشتیبانی در زمین لغو شد.
شركت هوافضا و صنایع دفاعی آمریكایی "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) قرار بود عصر روز گذشته به وقت محلی سیزدهمین پرتاب فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus) معروف به " NG-۱۳" را انجام دهد.
این شركت قصد داشت روز گذشته برای سیزدهمین بار این فضاپیمای بدون سرنشین خویش را ساعت ۵: ۳۹ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲: ۰۹ صبح دوشنبه به وقت تهران) توسط موشك "آنتارس"(Antares) از سكوی ۰A "پایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلس" در مركز پرواز والوپ(Wallops Flight Facility) ناسا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب كند.
فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus)، یك فضاپیمای پشتیبانی بدون سرنشین یكبار مصرف آمریكایی است كه توسط نهاد علوم دفاعی "اوربیتال ساینسز كورپوریشن" ساخته شده و الان توسط شركت نورثروپ گرومن بعنوان بخشی از برنامه خدماتی توسعه حمل و نقل بین المللی سامانه های تجاری ترابری مداری(COTS) ساخته و به راه افتاده است.
فضاپیما سیگنوس دارای بیشتر از ۷۵۰۰ پوند(۳۴۰۱ كیلوگرم) تجهیزات و وسایل بود. مقامات ناسا اعلام نموده بودند(۳، ۴۰۱ كیلوگرم) لوازم، آزمایشات علمی و وسایل نقلیه دیگر برای خدمه سه نفره مأموریت "اكسپدیشن ۶۲" ایستگاه فضایی ارسال خواهد شد. این فضاپیما همینطور قصد داشت تعدادی میوه تازه، آب نبات و پنیرهایی چون پنیر چدار و مانچگو هم برای فضانوردان ارسال نماید.
حالا این شركت پرتاب فضاپیمای خویش را به علت نقص در عملكرد یك سنسور به تعویق انداخته است و بنابر گفته ها احیانا این پرتاب ۱۳ فوریه(۲۴ بهمن) ساعت ۴: ۰۵ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۲: ۳۵ صبح پنج شنبه به وقت تهران) صورت خواهد گرفت.
این شركت اظهار نمود ما می توانستیم این پرتاب را در ایام دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هم انجام دهیم اما شرایط جوی نامساعد بود و ازاین رو پرتاب را به ۱۳ فوریه موكول كردیم.1398/11/21
13:52:27
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱