با همكاری ناسا و یك شركت آمریكایی فراهم می شود

امكان اجاره اتاق در ایستگاه فضایی بین المللی

امكان اجاره اتاق در ایستگاه فضایی بین المللی

راستابلاگ: ناسا می خواهد با همكاری یك شركت آمریكایی، سكونت گاه هایی را به ایستگاه فضایی بین المللی متصل كند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، ناسا رسما اعلام نموده است كه می خواهد كه یك همكاری و پروژه مشترك را آغاز كند تا امكان اتصال اتاق به ایستگاه فضایی بین المللی فراهم گردد.
این آژانس فضایی اعلام نمود كه شركت آمریكایی "آكسیوم اسپیس" (Axiom Space) را انتخاب نموده است تا اولین ماژول های تجاری قابل سكونت با قابلیت اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی را برای ناسا فراهم آورد.
ناسا در سال های اخیر، اقدامات بسیاری را برای تجاری سازی فضا و تحقق بخشیدن به ایده موسوم به "اقتصاد در مدار پایین زمین" انجام داده است.
"جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine)، مسئول ناسا اظهار داشت: كار آكسیوم این است تا یك سكونت گاه تجاری برای فضا ابداع كند كه گامی مهم برای رسیدن ناسا به نیازهای بلندمدت همچون آموزش فضانوردان، پژوهش های علمی و نمایش فناوری در مدار زمین بشمار می رود.
احیانا ناسا و دیگر آژانس های فضایی دولتی، از اولین مشتریان آكسیوم هستند. این شركت كه توسط "مایكل سوفردینی" (Michael Suffredini)، مدیر پیشین ایستگاه فضایی بین المللی اداره می شود، حداقل یك ماژول را ابداع خواهدنمود كه به ایستگاه فضایی بین المللی متصل می شود و مورد استفاده فضانوردان قرار می گیرد.
علاوه بر سوفردینی، اسامی آشنای دیگری همچون "چارلز بولدن" (Charles Bolden)، فضانورد و مدیر پیشین ناسا نیز در بین كاركنان آكسیوم به چشم می خورد.
برنامه آكسیوم این است تا دروازه فضایی جدیدی برای ورود به فضا باز كند كه به پژوهشگران، سازندگان و گردشگران امكان می دهد تا برای كار یا حتی لذت بردن، از مدار زمین دیدن كنند. بااینكه اهداف این شركت با فرستادن انسان ها به ایستگاه فضایی بین المللی و ماژول قابل اتصال شروع می شود اما هدف طولانی مدت آن این است كه ماژول ها در نهایت از ایستگاه جدا شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.
سوفردینی در مقاله ای كه در این رابطه انتشار یافته است، نوشت: ما این كار را فقط برای درك ثمره سال ها پژوهش آغاز نموده ایم.
زمان دقیق نصب ماژول آكسیوم به ایستگاه فضایی بین المللی هنوز معین نمی باشد اما آكسیوم احتمال داده كه بتواند فرستادن مشتریان خودرا به ایستگاه در سال 2021 آغاز كند.
منبع:

1398/11/08
20:43:33
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: بین المللی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲