ستاری اعلام كرد

پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی در بنیاد ملی نخبگان

پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی در بنیاد ملی نخبگان

به گزارش راستابلاگ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این كه ما بهترین تولید بیوتك را داریم، اظهار داشت: ما باید بوروكراسی پیش روی محققان را برداریم و از تولید حمایت نماییم تا بهتر بتوان جوانان این مرز و بوم را جذب كرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در بیست وپنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی كه روز دوشنبه، ۲۳ دیماه در سالن همایش های رازی برگزار شد، با بیان تسلیت به خاطر اتفاقات دو هفته اخیر اظهار نمود: من بعنوان كسی كه پدر خویش را در سانحه سقوط هواپیما از دست دادم، می دانم كه چقدر این مورد برای خانواده هایشان دشوار می باشد.
وی اضافه كرد: فكر می كنم كه باید هر گاه كه به زمین می خوریم، دست خویش را روی زانوی خود بگذاریم و بلند شویم و هر زمانی كه سریعتر به این جمع بندی برسیم، نقطه عطفی به منظور زندگی ما است.
ستاری در ادامه تصریح كرد: از دكتر ملك زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت كه در این سال ها برای حوزه پژوهش وزارت بهداشت پدری كرده، تشكر می كنم. از دكتر نمكی وزیر بهداشت هم برای فعالیت هایشان در این وزارتخانه ممنونم. فعالیتهایی كه در وزارت بهداشت انجام می شود، برای ما نمونه است. ما بزرگترین سیستم بیوتكنولوژی منطقه را داریم. در ایران بیشتر از ۲۰ داروی بیوتك تولید شده است و من بسیار كم می شنوم كه دانشجوی داروسازی از كشور خارج شده باشد و این نتیجه كار وزارت بهداشت است.
وی با بیان این كه سازمان غذا و دارو یكی از مترقی ترین سازمان های كشور است، اضافه كرد: همیشه انتقادهایی وجود دارد، اما خوب است نمونه این سازمان در كشور زیاد شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: ۱۱۰ سال فروش نفت خام ما را وارداتچی به بار آورده و زیرساختهای اداری مان باتولید و صادرات مخالفت می كنند. همین مبحث بر زیر ساختهای فكری مردم هم تأثیر گذاشته و تفكر مردم هم تغییر پیدا كرده است.
وی با اشاره به اینكه ما بهترین تولید بیوتك را داریم، اضافه كرد: مشاركت بخش خصوصی در حوزه سلامت قابل توجه است و ما شركت هایی داریم كه سالیانه میلیاردها تومان در خطوط تولید خود سرمایه گذاری كنند.
ستاری اضافه كرد: محصول حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و دولت وظیفه دارد كه زیر ساخت ها و تحقیقات پایه را توسعه دهد. ما باید بوروكراسی پیش روی محققان را برداریم و از تولید حمایت نماییم تا بهتر بتوان جوانان این مرز و بوم را جذب كرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در انتها با تشكر از افرادی كه در این سال ها از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت كردند، اظهار داشت: از همه مسئولانی كه از جوانان پشتیبانی كردند، تشكر می كنم و امیدوارم كه این جشنواره دستاوردهای قابل توجهی داشته باشد، ما در خدمت برگزیدگان این جشنواره در بنیاد ملی نخبگان هستیم.1398/10/23
14:10:38
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵