سفیر فلسطین در تهران با دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیدار نمود

سفیر فلسطین در تهران با دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیدار نمود

راستابلاگ: سفیر فلسطین- در تهران با حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی - دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) - ملاقات و گفتگو كرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رمضانی-دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) - در این دیدار با اشاره به اینكه دشمن با ایجاد اختلاف بین مسلمین و درگیری های داخلی بین اقوام و مذاهب، خصوصاً شیعه و سنی موجب تفرقه و تضعیف جوامع اسلامی می شود بر لزوم اتحاد جوامع اسلامی تصریح كرد و اضافه كرد: درصورت اتحاد میان مسلمانان دشمنان جرأت تجاوز به سرزمین های اسلامی را پیدا نمی كنند.
وی اظهار نمود: نظام سلطه با بهره گیری از تفرقه بوجود آمده بین مسلمان ها سبب گسترش نفوذ و تسلط بر كشورهای اسلامی را فراهم نموده است.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) مسلمانان را قربانی اصلی توطئه غربی ها در كشورهای اسلامی عنوان نمود و اضافه كرد: كشورهای مستكبر با ایجاد داعش و گسترش جریان تكفیری و به راه انداختن كشتار وحشیانه به نام اسلام تلاش كردند دین اسلام را خدشه دار و خشونت طلب معرفی كنند.
رمضانی افزود: علما و مبلغان اسلامی باید اسلام را به صورت جامع، دقیق و عمیق به بشریت معرفی كنند تا توطئه دشمن را خنثی كنند.
وی افزود: غرب تلاش دارد با برشمردن تعداد جنگ های دوران پیامبر(ص)، ایشان را خشونت طلب معرفی نماید در حالیكه برپایه تحقیقات بعمل آمده كل كشته های این جنگ ها از سپاه اسلام و كفر سه الی چهار هزار نفر بودند اما در قرن بیستم حدود ۱۰۰ میلیون انسان جان باختند.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه امام خمینی(ره) را شخصیتی ذوالوجوه توصیف كرد كه با هدف اصلاح جامعه موفق شد مقاومت اسلامی را در جامعه نهادینه كند.
رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ های شیعه اضافه كرد: اسلام علیرغم اینكه بشریت را به رحمت دعوت می كند اما در مقابل ظلم و ظالم می ایستد. همانطور كه امیرالمومنین علی(ع) در وصیت به امام حسن و امام حسین(علیهماالسلام) می فرماید: "كونا للظالم خصماً وللمظلوم عوناً"(دشمن ظالم و یار مظلوم باشید.)
رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: صهیونیست ها با اشغال فلسطین یكی از مقدس ترین اماكن اسلامی را به اشغال در آورده اند، مساله فلسطین مساله جهان اسلام است و در این مساله اختلافی بین شیعه و سنی نیست.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینكه وحدت میان مسلمانان در جمهوری اسلامی ایران یك تاكتیك نیست بلكه یك استراتژی ویك باور است اظهار نمود: علاوه بر اتحاد در جوامع اسلامی امكان اتحاد با اهل كتاب نیز وجود دارد همانگونه كه امام رضا(ع) عالم یهودی را برادر خطاب می كند.
رمضانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین اظهار داشت: در كشور فلسطین باید مردم نقش اساسی و تعیین كننده در سرنوشت خود داشته باشند، امیدواریم فلسطین به جایگاه واقعی خود كه همواره مورد تاكید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است برسد.
در ابتدای این دیدار نیز صلاح الزواوی سفیر فلسطین با تبریك انتصاب آیت الله رمضانی بعنوان دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به تشریح فعالیتهای خود در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
وی اظهار داشت: دشمنان اسلام تلاش كردند با بكارگیری انواع توطئه ها اتحاد مناطق مختلف اسلامی را از بین ببرند و كشورهای اسلامی را به جای درگیر شدن در قضیه فلسطین درگیر اختلافات داخلی كنند.
الزواوی-سفیر فلسطین- تصریح كرد: ظهور انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و اعلام جمعه آخر ماه مبارك رمضان بعنوان روز جهانی قدس جان تازه ای به اسلام داد و موجب زنده شدن مساله فلسطین در دنیای اسلام گردید.
سفیر فلسطین از حزب الله لبنان بعنوان یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران نام برد كه توانسته بعنوان یك قدرت منطقه ای در مقابل رژیم صهیونیستی قد علم كند و تمام توطئه های صهیونیست ها را با شكست مواجه كند.
الزواوی در انتها اظهار داشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا از ایران می ترسد و علیرغم فشار رژیم صهیونیستی حاضر به درگیری نظامی با ایران نیست پس برای فشار به ایران از تحریم بعنوان ابزار مقابله استفاده می نماید.رمضانی: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راه تحول قرار دارد
همچنین حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی- دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) - در مراسم تكریم و معارفه معاون امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سالن اجتماعات مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد با تبریك ولادت حضرت عیسی(ع) به پیروان ادیان ابراهیمی، یكی از خاصیت های برجسته آن حضرت را تواضع عنوان نمود و اضافه كرد: این خاصیت می تواند بزرگترین درس برای همه خدمتگزاران جامعه بشری و درسی بزرگ باشد برای انسان هایی كه در راه سعادت و صلح قرار می گیرند.
وی ادامه داد: متأسفانه امروزه با كسانی مواجه هستیم كه خیلی شعار سر می دهند و خودرا مدافع مكتب حضرت عیسی(ع) می دانند و از جانب دیگر شعار حقوق بشر و بین الملل سر می دهند، اما فاصله بسیاری است بین آنچه را كه گفته می شود با آنچه كه اجرا می شود.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: امروزه جامعه و سازمان های بین المللی اگر حضرت عیسی(ع) را بعنوان الگو قرار می دهند، باید زمینه صلح جویی و دفاع از مظلومان را سرلوحه كار خود قرار دهند؛ ازجمله دفاع از افرادی مانند شیخ ابراهیم زاكزاكی رهبر جنبش اسلامی نیجریه كه یك شخصیت تقریبی، دیالوگی و صلح جو است و برای صلح و امنیت بشری قدم برداشته است.
رمضانی در ادامه با اشاره به سی امین سال تأسیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) به بررسی سیاست ها، اهداف و قدم هایی كه به واسطه دبیران كل و معاونین در گذشته برداشته شد و چشم انداز آینده تصریح كرد.
وی خاطرنشان كرد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) به فضل الهی و همت دوستان در راه تحول قرار دارد. قدم هایی برداشته شده اما نباید در مرحله جدید راضی بود. بطور قطع یك مجموعه كه می خواهد رشد كند در هر مرحله ای كه قرار می گیرد باید چشم انداز و افق بعدی را مدنظر قرار داده و با عنایت به لزوم ها و اولویت ها، لطمه هایی كه در راه راه قرار گرفته را موردتوجه قرار دهد.
رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ های شیعه، "برنامه ریزی"، "تدبیر" و "خرد جمعی" را لازمه پیمودن ادامه راه پیش رو دانست و اظهار داشت: بدون خرد جمعی كار امكان پذیر نیست. خداوند متعال نیز پیامبر اكرم(ص) را مأمور به مشورت كردند تا بدین ترتیب فرهنگ استشاره و مشورت در جامعه به صورت جمعی موردتوجه قرار گیرد.
رمضانی افزود: در حال تعریف شوراهای سیاستگذاری در بخش های مختلف مجمع جهانی اهل بیت(ع) ازجمله در خبرگزاری ابنا با ۲۵ زبان و همینطور ویكی شیعه و در بخش های مهم هستیم كه باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: هر كسی كه در مجموعه مجمع جهانی اهل بیت(ع) خدمت می كند باید آشنا به ادبیات بین المللی باشد و با نگاه و تجربه بین المللی موجب ارتقاء بخشیدن مجموعه شود. در بخش های مختلف كار بسیار است و هیچ وقت نباید خسته شویم و امیدوارم همه روزه مسیرها را طی نماییم.
رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم تكریم و معارفه معاون امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار نمود: از تلاشهای چندین ساله آقای عباس حیدر تقدیر و تشكر می نماییم. وی مخلصانه تمام ظرفیت خودرا برای پیش بردن اهداف به كار گرفتند. مشاركت های مردمی و خیریه، مسائل یمن، بحرین، سوریه، عراق و خیلی از كارهای خدمات رسانی را در این عرصه ها انجام داده اند. ان شاءالله در آینده از ایشان بعنوان مشاور مسئول استفاده خواهیم كرد.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه كرد: آقای جعفر شمسیان كه امروز بعنوان معاون امور اقتصادی در مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب می شوند شخصیتی متدین، متعهد و باتجربه در عرصه بین الملل هستند. دو دوره بعنوان سفیر در كشورهای كرواسی و مراكش فعالیت نموده و مشاور وزیر خارجه و قائم مقام معاون اداری مالی و معاون توسعه منابع و نیروی انسانی بعثه مقام معظم رهبری بوده اند. در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز معاون و قائم مقام رئیس سازمان بوده اند.
رمضانی افزود: آقای شمسیان در عرصه بین الملل حضوری اثرگذار و موفق داشته اند. یكی از خاصیت ها و خصوصیات ایشان نگاه تحول گرایانه است. امیدواریم با حضور ایشان در بخش اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) شاهد تحول باشد.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در انتها اظهار داشت: آقای شمسیان اساسا مشاور امین در بخش اجرایی و بین الملل خواهند بود چونكه در عرصه بین الملل صاحب نظر هستند و باتوجه به پشتكاری كه از ایشان سراغ داریم امیدواریم شاهد رشد و ارتقاء مجموعه باشیم.


حیدر: ضرورت توجه به خودكفایی پیروان اهل بیت(ع) در امور اقتصادی
عباس حیدر معاون سابق امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز در این مراسم اظهار داشت: خدا را شاكرم به جهت سال هایی كه در مجمع جهانی اهل بیت(ع) فعالیت كردم و موجب افتخار است كه بعنوان مشاور مسئول در مجموعه خدمت كنم.
وی ادامه داد: انتخاب آقای شمسیان بعنوان معاون امور اقتصادی مجمع جهانی با عنایت به سابقه و تجارب ایشان خیلی خوب و مفید می باشد و اساسا در این كار موفق خواهند شد.
حیدر در ادامه بر ضرورت خودكفایی پیروان اهل بیت(ع) تصریح كرد و افزود: امیدوارم با اقدامات و مدیریت لازم مجموعه مجمع جهانی اهل بیت(ع) بتوانیم این مأموریت را به سرانجام برسانیم و شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) از جایگاه خوبی در نظام اقتصادی جهان برخوردار شوند.
شمسیان: انعطاف و اعتدال توأم با اقتدار سرلوحه امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خواهد بود
در ادامه این مراسم جعفر شمسیان معاون جدید امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با قدردانی از حسن نیت و نظر حجت الاسلام والمسلمین رمضانی اظهار نمود: خدا را سپاسگزارم كه این توفیق نصیبم شد در یكی از مجموعه های وابسته به حوزه مقام معظم رهبری خدمتگزاری كنم.
شمسیان اضافه كرد: بیشتر از سه دهه در وزارت خارجه بودم و به دنبال جایی بودم كه زكات تجربیاتی كه در حوزه های مدیریتی در داخل و خارج داشتم بپردازم كه خداوند توفیق داد به مدت دو سال در بعثه مقام معظم رهبری توفیق خدمت كرده و امروز بار دیگر این توفیق حاصل شد جزو خدمتگزاران اهل بیت(ع) باشم.
معاون جدید امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینكه انعطاف و اعتدال توأم با اقتدار را سرلوحه مسئولیت خود قرار خواهد داد افزود: در جایگاهی كه مقرر است انجام وظیفه كنم طبیعی است كه سیاست های كلی ابلاغ گردیده از جانب مقام معظم رهبری و مصالح و منافع مجمع جهانی اهل بیت(ع) را در نظر گرفته و در این راه حركت كنم.
شمسیان اظهار داشت: در كار مدیریتی و سیاست های كاری باید به سه اصل "عزت"، "حكمت" و "مصلحت" توجه داشت. هنر ما مدیران این است كه از ظرفیت های كلی كشور برای پیشبرد اهداف و برنامه های مجموعه استفاده نماییم.
وی اظهار داشت: اتاق فكر و شوراهای مشورتی نه به صورت تشریفاتی بلكه با جایگاه مشخص از دیگر برنامه های مجموعه اقتصادی مجموعه اهل بیت(ع) خواهد بود. ما باید بتوانیم از فكر و ایده و نظرات دیگران با برگزاری جلسات مشوراتی استفاده نماییم.
شمسیان در انتها اظهار داشت: لازم است در تشكیلات و شرح وظایف مجموعه اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بازبینی صورت گیرد كه در این حوزه از تجربیات جناب آقای حیدر استفاده خواهیم كرد.


در ادامه این مراسم حكم آقای جعفر شمسیان بعنوان معاون امور اقتصادی قرائت شد.
برادر ارجمند جناب آقای جعفر شمسیان دام توفیقاته
نظر به شایستگی و تجربیات جنابعالی در عرصه های بین المللی، اقتصادی و اداری به سبب این حكم جنابعالی را بعنوان معاون امور اقتصادی، مشاركت های مردمی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب می نمایم.
امید است با اتكای به خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج) با نصب العین قرار دادن ارزش های والای اسلام و مكتب خاندان عصمت و طهارت(ع) و با نگاه تحولی و رشد و ارتقاء و سامان دادن و استانداردسازی ظرفیت های بالقوه و بالفعل اقتصادی تلاش خلاقانه برای بهرهمندی از ظرفیت های نوین اقتصادی جهان تشیع، تشكیل اتحادیه تجار شیعی، جذب مشاركت های مردمی پیروان اهل بیت(ع) از سراسر جهان، امدادرسانی و حمایت به پیروان اهل بیت(ع)، راه اندازی صندوق های مالی اهل بیت(ع) موفق و مؤید باشید.
سلامتی، عزت و توفیق جنابعالی را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.
منبع:

1398/10/11
11:58:38
5.0 / 5
4785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان راستابلاگ