نتایج جدید مركز تحقیقات صداوسیما اعلام شد

مردم درباره سریال های تكراری تلویزیون چه نظری دارند؟

مردم درباره سریال های تكراری تلویزیون چه نظری دارند؟

راستابلاگ: روابط عمومی سازمان صداوسیما با بیان نتایج جدید نظرسنجی درباره سریال های تلویزیونی، اعلام نموده است كه «6 /28 درصد از مردم با پخش سریال های تكراری در حد زیاد موافقند و در مقابل 9 /25 درصد از آنها هم در حد كم نسبت به پخش سریال های تكراری از شبكه های مختلف سیما نظر مثبت دارند و 5 /45 درصد از مردم هم اصلاً با پخش سریال های تكراری موافق نیستند.»


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج این نظرسنجی در بین سریال های تكراری كه از شبكه های مختلف سیما پخش می شود، «دلدادگان» با ۱۳ درصد و بانوی عمارت با حدود ۱۰ درصد بیننده در صدر سریال های تكراری قرار گرفته اند.
این دو سریال در یك ماه گذشته از شبكه آی فیلم برون مرزی پخش شده اند.
این نظرسنجی نشان می دهد:
۶ /۳۴ درصد از مردم سریال های شبكه نمایش خانگی را دنبال می كنند و در مقابل ۴ /۶۵ درصد آنها اصلاً این مجموعه های نمایشی از شبكه نمایش خانگی را تماشا نمی كنند.
۳ /۲۱ درصد از مردم هم پای سریال های شبكه های ماهواره ای می نشینند و در مقابل ۷ /۷۸ درصد از آنها اصلاً سریال های شبكه های ماهواره ای را تماشا نمی كنند.
بر اساس اعلام نظرسنجی مركز تحقیقات سازمان صداوسیما درباب سریال های آذرماه ۹۸ تلویزیون، حدود ۵۰ درصد مردم بیننده حداقل یكی از سریال های جدید سیما بوده اند و در بین آنها سریال «فوق لیسانسه ها» و هشت قسمت ابتدایی وارش از شبكه سه و حكایت های كمال از شبكه دو بیشترین مخاطب را پای خود نشانده اند.
بر طبق این نظرسنجی حدود ۷۹ درصد از مردم در سراسر كشور بیننده برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران شامل سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگومحور، ورزشی و اخبار بوده اند و حدود ۵۰ درصد حداقل پای یكی از سریال های جدید تلویزیون نشسته اند.
براین اساس، سریال فوق لیسانسه های شبكه سه سیما با ۹ /۴۰ درصد بیننده در صدر سریال های سیما قرار گرفته است.
۷ /۵۹ درصد بینندگان این سریال در حد زیاد و ۶ /۳۰ درصد در حد كم از این سریال رضایت داشته اند و ۷ /۹ درصد اصلاً از آن رضایت نداشته اند.
آخرین فصلی كه از این مجموعه تلویزیونی قبل از فوق لیسانسه ها از شبكه سه سیما پخش شده بود توانسته بود ۶ /۳۴ درصد بیننده پای خود بنشاند.
در بین جنبه های مختلف سریال فوق لیسانسه ها ۹ /۷۵ درصد بینندگان آنرا از نظربازی هنرپیشه ها و ۱ /۶۹ درصد هم از نظر تیتراژ در حد زیاد موفق دانسته اند.
هشت قسمت ابتدایی سریال وارش هم كه همچنان از شبكه سه سیما در حال پخش است، ۶ /۳۲ درصد از مردم را با خود همراه كرده است كه ۳ /۸۹ درصد از آنها در حد زیاد از این سریال رضایت داشته اند.
در بین جنبه های مختلف سریال وارش ۸ /۸۹ درصد از بینندگان آنرا از نظربازی هنرپیشه ها، ۱ /۸۵ درصد ازنظر تیتراژ، ۲ /۸۴ درصد ازنظر جذابیت داستان، ۷ /۸۳ درصد ازنظر باورپذیر بودن شخصیت ها و ۵ /۷۹ درصد هم از نظر آموزنده بودن در حد زیاد موفق ارزیابی كرده اند.
حكایت های كمال شبكه دو سیما هم توانست در حدود شش هفته ای كه میهمان خانه های مردم بود ۱ /۲۵ درصد از هم وطنان را پای خود بنشاند كه ۴ /۸۵ درصد از آنها در حد زیاد از این سریال رضایت داشته اند.
۱ /۸۴ درصد از بینندگان، این سریال را از نظربازی هنرپیشه ها، ۸ /۸۰ درصد ازنظر آموزنده بودن، ۵ /۷۹ درصد ازنظر تیتراژ، ۵ /۷۹ درصد ازنظر باورپذیر بودن شخصیت ها و ۱ /۷۸ درصد ازنظر جذابیت داستان آنرا در حد زیاد موفق دانسته اند.
به رنگ خاك شبكه یك سیما هم ۴ /۲۲ درصد بیننده پای خود نشانده است كه ۴ /۶۸ درصد در حد زیاد و ۴ /۲۹ درصد در حد كم از آن رضایت داشته اند و ۲ /۲ درصد هم اصلاً از آن راضی نبوده اند.
در بین جنبه های مختلف سریال به رنگ خاك، ۷ /۷۵ درصد از بینندگان آنرا ازنظر بازی هنرپیشه ها و ۴ /۶۸ درصد هم ازنظر تیتراژ سریال آنرا در حد زیاد موفق ارزیابی كرده اند.
سریال خارجی آگهی برای كبرا ۱۱ كه از شبكه پنج سیما پخش شده است نیز ۵ /۱۰ درصد بیننده پای خود نشانده است و سرقت پول دیگر سریال خارجی این شبكه ها ۵ /۳ درصد بیننده داشته است.
شایان گفتن است زمانی كه این نظرسنجی انجام شده است سریال زیر همكف شبكه یك سیما در آغاز پخش قرار داشته و امكان نظرسنجی از آن نبوده است و در نظرسنجی بعدی میزان بیننده آن اعلام خواهد شد.




منبع:

1398/10/09
13:30:28
5.0 / 5
5165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴