طراحی پرینتر سه بعدی كه روند تحقیقات سرطان را سرعت می بخشد

طراحی پرینتر سه بعدی كه روند تحقیقات سرطان را سرعت می بخشد

راستابلاگ: محققان یك مركز استارت آپ در سیدنی استرالیا مدعی سرعت بخشیدن در روند تحقیقات سرطان به كمك توسعه بیو- پرینترهای سه بعدی شدند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از" abc.net"، این محققان امیدوارند با توسعه این پرینترهای سه بعدی بتوانند مراحل روند وقت گیر آزمایشات دستی در آزمایشگاه های سنتی را كاهش دهند.
این پرینتر صورتی رنگ با نام " Rastrum" شناخته می گردد و از فن آوری جوهر جت برای شبیه سازی و چاپ سلول های انسان بهره می برد و اینكار را در زمانی اندك انجام می دهد، به گونه ای كه می تواند با سرعت بخشیدن به روند كشت تومور به صورت واقع بینانه تری داروهای سرطانی را آزمایش كند. درنتیجه باعث سرعت بخشیدن به تحقیقات داروهای سرطانی می شود، علاوه بر اینكه این دستگاه می تواند آزمایش های مختلف را به صورت همزمان انجام دهد.
"كامرون فریس"، مدیر اجرایی پروژه، در این خصوص می گوید: "پرینتر جدید می تواند روند پروسه آزمایشی را در مدت زمان بسیار كوتاه تری انجام دهد و امیدواریم این تحقیقات در زمینه سرطان بزودی چاره درمان صددرصدی این بیماری را كشف كند."
كایلین سیمپسون، رئیس مركز ژنتیك كاربردی ویكتوریا (VCFG) هم اعتقاد دارد كه این دستگاه تأثیر عمیقی بر مطالعات مركز خواهد داشت. از این طریق می توان هزاران داروی جدید كشف شده در درمان سرطان را آزمایش كرد و از صحت این داروها آگاه شد.
او همینطور ابراز امیدواری كرد كه در آینده بتوان تكنولوژی را برای رشد پوست، بافت و اندام های توسعه داد.
با اینكه این تكنولوژی امكان دارد چندین دهه به طول بیانجامد، شركت استارت آپ Inventia امیدوار است كه چاپگر جدید این شركت در آزمایشگاه های پزشكی در سراسر جهان كمك نماید و باعث تسریع روند درمان سرطان شود.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سرطان یكی از علل اصلی مرگ در بین زنان ۴۰ تا ۷۹ سال و مردان ۶۰ تا ۷۶ سال است. سرطان كودكان كمتر از ۱۵ سال را هم دچار می كند.
این روزها به سختی می توان حوزه ای را نام برد كه پرینترهای سه بعدی به آن ورود پیدا نكرده باشند. با پیشرفت تكنولوژی، ورود چاپگرهای سه بعدی در حوزه درمان می تواند راهگشای درمان های تازه و كشف روش های جدید درمانی باشد.1397/08/29
14:47:44
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳