كامی به دنبال یك سانس دیگر در جشنواره حقیقت

كامی به دنبال یك سانس دیگر در جشنواره حقیقت

به گزارش راستابلاگ دست اندركاران فیلم مستند «كامی» به تهیه كنندگی پیمان قاسم خانی درصدد هستند تا یك سانس دیگر برای نمایش این فیلم در جشنواره حقیقت داشته باشند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در سومین روز جشنواره سیزدهم سینما حقیقت، مستند «كامی» به كارگردانی میترا ابراهیمی و تهیه كنندگی پیمان قاسم خانی در پردیس چهارسو به نمایش درآمد اما بسیاری از علاقه مندان به این فیلم موفق به تماشایش نشدند، چون یا نتوانستند بلیت تهیه كنند یا اینكه تصور می كردند مثل بقیه فیلم ها (در بخش مسابقه) دو سانس نمایش وجود دارد كه به علت نبود یك جدول بهتر تنظیم شده برای اطلاع از تمام سانس های یك فیلم، فرصت تماشا را از دست دادند.
كارگردان این مستند كه نخستین تجربه فیلمسازی اش را با پرداختن به زندگی كامیار شاپور فرزند فروغ فرخزاد و پرویز شاپور به این جشنواره رسانده، به ایسنا اظهار داشت: برای نمایش این فیلم افراد و دوستان زیادی بودند كه می خواستند بلیت تهیه كنند اما نتوانستند. خود من هم به سایت فروش رفتم و متوجه شدم ظرفیت پر شده و امكان خرید نیست ولی وقتی به سالن رفتیم بیشتر از یك سوم سالن خالی بود. بنابراین در تلاش هستیم اگر امكانش فراهم گردد یك سانس دیگر داشته باشیم.
البته شیوه بلیت فروشی و رزرو آن در این دوره از جشنواره نظم خوبی را در پردیس چهارسو به وجود آورده و اینكه بدون شلوغی و بی نظمی و در آرامش می شود فیلم ها را تماشا كرد رضایت بسیاری از مخاطبان جدی سینما حقیقت را جلب كرده است، اما آنچه میترا ابراهیمی درباره تمام شدن بلیت ها و بعد مواجه شدن با سالن نیمه خالی می گوید از جانب برخی دیگر از صاحبان فیلم و تماشاگران هم شنیده شده است، چون موقع تهیه بلیت، سایت فروش اعلام تكمیل ظرفیت كرده ولی موقع نمایش فیلم، تعداد صندلی های خالی قابل توجه بوده است.


با این وجود برای اهالی رسانه امكان دیگری جهت تماشای فیلم ها در كتابخانه ویدویی فراهم شده كه این مساله در گفته های دبیر جشنواره هم تاكید گردیده است اما نكته اینجاست كه همه فیلم ها همچون «كامی» در این كتابخانه ثبت نشده اند.
پیگیری ایسنا از مسؤلان بخش كتابخانه ویدیویی به این نتیجه رسید كه بنا به خواست دبیر جشنواره، فقط فیلم های بخش مسابقه در این كتابخانه وجود داشته باشند كه این مورد با آنچه پیش تر تصور میشد برای اهالی رسانه یا متقاضیان بخش بازار فراهم گشته است، متفاوت است.
اشاره به این نكته هم ضروریست كه به جهت اینكه فیلمی در كتابخانه ویدویی ثبت گردد گویا شرط داشتن زیرنویس انگلیسی الزامی است كه در مورد فیلم «كامی» زیرنویس آماده نشده است.

1398/09/21
20:12:03
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , سینما , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳