لیلی ارشد با اشاره به مستند هیچ كس منتظرت نیست مطرح كرد:

این فیلم نقطه امیدی برای به ته خط رسیده هاست

این فیلم نقطه امیدی برای به ته خط رسیده هاست

راستابلاگ: لیلی ارشد معتقد می باشد این که اثر هنری موجب شود مردم عادی نسبت به مساله اعتیاد و گروه لطمه دیده نگاه دیگری داشته باشند، نقطه امیدی ست برای کسانی که فکر می کنند دیده نمی شوند و به ته خط رسیده اند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، این مددکار اجتماعی و مدیر عامل موسسه زنان خورشید بعد از تماشای مستند اجتماعی «هیچ کس منتظرت نیست» ساخته محسن اسلام زاده که روایتی از مرکز نگهداری زنان کارتن خواب در منطقه شوش تهران است، درباره ی این اثر بیان کرد: همیشه پرداختن به مسایل اجتماعی خصوصاً از طرف کسانی که در زمینه هنر مانند سینما، تئاتر، موسیقی و... دستی بر آتش دارند، کمک می نماید تا مسایل اجتماعی زنان خصوصاً بانوانی که در معرض لطمه و گرفتار مشکلاتی هستند، انتشار پیدا کند، دیده شود و مردم نسبت به مسایل حساسیت بیشتری پیدا کنند.

وی افزود: «هیچ کس منتظرت نیست» هم از این نگاه که به گروهی از زنانی پرداخته است که گرفتار لطمه شده، پل های پشت سرشان را خراب و خودرا گرفتار مصائب و مشکلاتی کرده، از خانواده دور شده بودند و تجربیات ناخوشایندی داشتند اما امروز خوشبختانه به کمک دوستان و موسسات فعال به سلامت برگشتند، بسیار جای خرسندی دارد.

این مددکار اجتماعی اشاره کرد: ناگفته نماند این که اثر هنری موجب شود مردم عادی نسبت به مساله اعتیاد و گروه لطمه دیده نگاه دیگری داشته باشند، نقطه امیدی ست برای کسانی که فکر می کنند دیده نمی شوند و به ته خط رسیده اند. حقیقت این است که انسان هیچگاه به ته خط نمی رسد بلکه می تواند برگردد و شرایط را بهتر کند.

ارشد با اشاره به این که این مستند سینمایی می تواند برای سیاست گذاران و مسئولان هم این آموزه را داشته باشد که ما در جامعه نیاز به پیشگیری سطح یک داریم، اظهار داشت: یعنی تا روزی که نتوانیم به شکل گسترده و همگانی خصوصاً در قرن 21 که پیچیدگی های بسیار دارد، مهارت های اجتماعی را به کودکان و نوجوانان به آنها آموزش دهیم تا جعبه ابزاری داشته باشند که هنگام برخورد با مشکلات از آن کمک بگیرند و خودرا بشناسند.

وی در آخر اشاره کرد: اگر ما پیشگیری سطح یک را به کار بگیریم، می توانیم شاهد کاهش لطمه های اجتماعی باشیم و امیدوار هستم که این اتفاق در کشور ما رخ بدهد و شرایط را برای افراد بهتر کند.

مستند اجتماعی «هیچ کس منتظرت نیست»، محصول مرکز مستند سوره که پخش آن برعهده دفتر پخش «رویش» موسسه بهمن سبز است، از ۱۰ دی ماه در پردیس سینما بهمن شهر تهران روی پرده رفته است و اکران آن در پایتخت ادامه دارد.1401/10/17
10:44:11
5.0 / 5
234
تگهای خبر: اكران , سینما , محصول , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳