سعید روستایی:

چرا برادران لیلا در کمیته اسکار نیست؟

چرا برادران لیلا در کمیته اسکار نیست؟

به گزارش راستابلاگ، کارگردان فیلم «برادران لیلا» این پرسش را بیان کرد که چرا فیلمش با وجود برخی خصوصیت های مهم جهت شرکت در اسکار، در کمیته بررسی نماینده سینمای ایران به آکادمی وجود ندارد؟


سعید روستایی در گفت وگویی با ایسنا بیان کرد: فیلم «برادران لیلا» در بین فیلم های درحال بررسی در کمیته معرفی نماینده ایران به اسکار وجود ندارد در حالی که قرار بود در سازمان سینمایی انعطاف به خرج داده شود تا فیلم برای گرفتن پروانه، به شورای پروانه نمایش ارجاع داده شود برای اینکه به هر حال ما با هماهنگی هایی فیلم را به جشنواره کن فرستاده بودیم اما جای سوال است چرا حالا که به زمان معرفی نماینده اسکار رسیده ایم، « برادران لیلا» با تمام امتیاز هایی که داشته از این رقابت کنار گذاشته شده است؟
او اضافه کرد: «برادران لیلا» از مدتی قبل اکران خودرا در فرانسه شروع کرد و تا حالا بیش از فیلم «متری شش و نیم» که آن نیز در این کشور اکران شده بود بلیت فروخته و فروش اش بعد از سه هفته به هفتصد هزار یورو رسیده و به زودی به نزدیک یک میلیون یورو هم می رسد. حق پخش این فیلم از سوی۴۰ کشور دیگر دنیا خریداری شده و مقرر است به اکران برسد. ضمن این که از طرف ۲۰ فستیوال هم دعوت شده است.


وی تصریح کرد: «برادران لیلا» تنها فیلمی از سینمای ایران بوده که امسال در بخش اصلی جشنواره کن حضور داشت و یک کمپانی بزرگ همچون وایلدبانچ که بیش از ۱۰ نخل طلای کن را جایزه برده، به عنوان پخش کننده بین المللی این فیلم فعالیت می کند. براین اساس این سوال برای ما مطرح است که چرا اجازه داده نشده که هیئت انتخاب کمیته اسکار، فیلم «برادران لیلا» را ببیند تا تصمیم گیری برای انتخاب نماینده سینمای ایران، بعد از بررسی تمام فیلم ها اتفاق بیفتد؟
وی در پاسخ به این که آیا آمادگی اکران فیلم را در ایران به شرط انتخاب در این کمیته دارد؟ اظهار داشت: صدر در صد. همه چیز برای بهترین اکران در کشور آماده است.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در صورتیکه به روزهای پایانی مهلت معرفی نماینده کشورها به آکادمی اسکار نزدیک می شویم، خبرهای مختلفی از کمیته انتخاب فیلم ایران شنیده می شود ولی تا حالا هیچ اعلام رسمی درباره ی اسامی فیلم های درحال بررسی، نام اعضای کمیته و نتیجه آن منتشر نشده است با اینحال نام یکی دو فیلم بیش از بقیه شنیده می شود؛ این در حالیست که تا مدتی قبل از« برادران لیلا» نیز وقتی به جشنواره کن راه پیدا کرد به عنوان گزینه ای اصلی برای معرفی به اسکار در بعضی رسانه ها نام برده می شد اما بعضی حاشیه ها و مشکلات، صدور پروانه نمایش این فیلم را بلاتکلیف گذاشته است.
ترانه علیدوستی، سعید پورصمیمی، پیمان معادی، نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی همچون بازیگران این فیلم هستند.منبع:

1401/06/28
12:11:40
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵